برگزاری مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در کویت

سالگرد رحلت امام خمینی ره

تهران-ایرنا- مراسم بیست و پنجمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) با حضور صدها تن از شیفتگان و عاشقان در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت برگزار شد .

به گزارش ایرنا، اداره دیپلماسی رسانه ای وزارت امورخارجه امروز (شنبه) اعلام کرد: در ابتدای این مراسم که بـا حضور گستـرده علماء و روحانیت معظم ، نمایندگان مراجع مختـلف مقیـم کویت ، شیعیـان کویتـی و ایرانیـان مقیـم این کشور پر رنگ تر از سنوات گذشته برگزار شد ،«علیرضا عنایتی» سفیر جمهوری اسلامی ایـران در کویت طـی سخنانی تجربه زندگی و عقیدتی حضرت امام خمینی (ره) را متعلق به همه نسل ها و الگویی برای تمام مسلمانان دانست که با حکومت بر دل و جان مظلومان جهان بویژه مسلمانان توانست اسلام واقعی را دوباره احیاء کرده و به نسل های جهان معرفی کند .

وی افزود : احیای اسلام به عنوان یک الگوی زندگی و بازگشت به اعتماد بـه نفس و افتخار به مسلمان بودن از مهمترین دستاوردهای زندگی پر برکت امام خمینی (ره) برای مسلمانان بود .

در ادامه این مراسم چند نفر از سخنرانان و مداحان و شعرای عرب زبان در مدح آن امام همام به مدیجه سرایی و عزاداری پرداختند .

سیام**9173** 1418
کد N321931