جی 7 بدون حضور روسیه،پوتین را تهدید کرد/ پوتین: امیدوارم به آن‌ها خوش بگذرد!

آمریکا و متحدانش نشست "گروه هفت" را برای نخستین بار طی 17 سال اخیر بدون حضور روسیه تشکیل دادند و ضمن محکوم کردن اقدامات مسکو در اوکراین، تهدید کردند صورتی که ولادیمیر پوتین،‌ رئیس جمهوری روسیه به بازگرداندن ثبات در اوکراین کمک نکند، تحریم‌های شدیدتری علیه مسکو اعمال کنند.

جی 7 بدون حضور روسیه،پوتین را تهدید کرد/ پوتین: امیدوارم به آن‌ها خوش بگذرد!آمریکا و متحدانش نشست "گروه هفت" را برای نخستین بار طی 17 سال اخیر بدون حضور روسیه تشکیل دادند و ضمن محکوم کردن اقدامات مسکو در اوکراین، تهدید کردند صورتی که ولادیمیر پوتین،‌ رئیس جمهوری روسیه به بازگرداندن ثبات در اوکراین کمک نکند، تحریم‌های شدیدتری علیه مسکو اعمال کنند.

 

 

 باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در این نشست تاکید کرد که اقتصاد روسیه پیش از این دچار مشکل شده و اگر پوتین رویکرد خود را تغییر ندهد این اقتصاد بیشتر متزلزل خواهد شد.

اوباما تاکید کرد: اگر اقدامات تحریک آمیز روسیه ادامه یابد، از بحث‌های ما مشخص است که گروه هفت برای اعمال هزینه‌های بیشتر علیه روسیه آماده است.

 پوتین در پاسخ به سوالی در خصوص نظر وی مبنی بر عدم دعوت به حضور در نشست گروه هفت برای نخستین بار از زمان پیوستن روسیه به این باشگاه در سال 1997 گفت: امیدوارم به آن‌ها خوش بگذرد!

بعید به نظر می‌رسد که اوباما و پوتین در فرانسه با یکدیگر مذاکره کنند.

منبع: رویترز

26149

کد N320570