توسط رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عنوان شد:

ابراز امیدواری ایران برای توسعه سریعتر روابط با اسپانیا

اسپانیا,ایران

مادرید- ایرنا- ˈمسعود سلطانی فرˈ معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی ایران ابراز امیدواری کرد روابط بین اسپانیا و ایران بار دیگر با رشد سریعتری نسبت به آنچه که اکنون وجود دارد ، آغاز شوند.

به گزارش ایرنا،سلطانی فر که روز دوشنبه برای شرکت در اجلاس میراث فرهنگی وارد اسپانیا شد امروز در مصاحبه ای با خبرگزاری افه ، دراین مورد یادآوری کرد که این روابط به دلیل تحریم های تحمیلی بین المللی علیه ایران ، محدود شده ا ند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی افزود : ایران می تواند روابط خود با اسپانیا نسبت با کشورهای دیگر را بسیار راحت تر به راه اندازد.

وی گفت که در طول دیدارش از اسپانیا و در چارچوب برگزاری اجلاس در روز های پنجشنبه و جمعه با چندین تن از مقامات از جمله ˈخوسه مانوئل سوریاˈ وزیر صنعت ، انرژی و گردشگری اسپانیا دیدار و گفتگو خواهد کرد .در این راستا ، سلطانی فر و سوریا در مورد چگونگی پیاده سازی تجربه اسپانیا در گسترش گردشگری در ایران به گفتگو خواهند پرداخت .

معاون رئیس جمهوری ادامه داد :ما قصد داریم این موضوع را عمیقا مورد بررسی قرار دهیم زیرا می دانیم اسپانیا ، تجربه بزرگی در این زمینه دارد و ما می خواهیم که این بخش را در ایران توسعه دهیم .

سلطانی فر خاطرنشان کرد : بخش گردشگری در برخی از ماه های سال گذشته موفق به افزایش 200 درصدی ورود گردشگران خارجی به ایران شد.

وی اظهار داشت : ما براین باوریم که در طول سلطنت خوان کارلوس ، اسپانیا از فرصت های بسیار عالی برای گسترش اقتصادی خود و برای تحقق بخشیدن به اصول دموکراسی ، بهره مند بود و به همین دلیل ، به عنوان یکی از موفق ترین کشورهای اتحادیه اروپا قلمداد شده است .

معاون رئیس جمهوری ایران ابراز امیدواری کرد اسپانیا در طول سلطنت آینده فلیپه ششم ، همان مسیر توسعه و تحقق دموکراسی را ادامه دهد .

اروپام **1234**1547
کد N320054