استعفای رئیس دستگاه اطلاعات لیبی

یکی از اعضای کنگره ملی لیبی از استعفای رئیس دستگاه اطلاعات این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، محمد العریشیة، یکی از اعضای کنگره ملی لیبی (پارلمان) اعلام کرد: سالم الحاسی، رئیس دستگاه اطلاعات لیبی در اعتراض به پافشاری اعضای پارلمان بر سر تعیین وزیران جدید از سمت خود استعفا داد.

پیشتر پارلمان، احمد معیتیق را به جای عبدالله الثنی، نخست وزیر لیبی و به منظور حل بحران این کشور انتخاب کرد اما الثنی از تحویل قدرت به معتیق خودداری می‌کند و در حال حاضر در لیبی دو نخست وزیر همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

از سوی دیگر، عبدالله الثنی و تعدادی از وزرای دولت به بنغازی رفتند. الثنی در مصاحبه با شبکه خبری رویترز، اظهار کرد: ما به خاطر حمایت از مردم و نیروهای ویژه و نیروهای امنیتی به اینجا آمده‌ایم.

عبدالله الثنی در سفر به بنغازی از تمامی نظامیان و همچنین جوانان لیبی درخواست کرد تا به صورت داوطلبانه به پادگان‌های نیروهای ویژه لیبی بپیوندند.

از سوی دیگر سخنگوی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد: به دنبال کشته شدن یکی از نمایندگان این کمیته در شرق لیبی اقدامات صلیب سرخ به طور موقت در کشور متوقف شده است.

در این راستا این منابع در مصاحبه با شبکه خبری اسکای نیوز اعلام کردند، هواپیماهای جنگی وابسته به ارتش ملی لیبی به پایگاه‌های واقع در منطقه "سیدی فرج" و "الهواری" در شهر بنغازی حمله کردند.

انتهای پیام

کد N319877