یک عضو کمیسیون امنیت ملی:

انتخابات سوریه تیر خلاصی به سلطه‌جویی آمریکا در سوریه بود

سوريه,كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، انتخابات سوریه را پیروزی جریان مقاومت و دولت بشار اسد ذکر کرد و آن را تیر خلاصی به استکبار جهانی و سلطه‌جویی آمریکایی‌ها در سوریه دانست.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، انتخابات سوریه را پیروزی جریان مقاومت و دولت بشار اسد ذکر کرد و آن را تیر خلاصی به استکبار جهانی و سلطه‌جویی آمریکایی‌ها در سوریه دانست.

محمدصالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به انتخاب مجدد بشار اسد به عنوان رئیس‌جمهور سوریه، اظهار کرد: راهبرد آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی در شکست جریان مقاومت با بن‌بست کامل روبرو شد و اینها باید شکست خود را در موضوع سوریه و اشتباه استراتژیکی که در این کشور مرتکب شده‌اند، بپذیرند.

وی افزود: به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها باید در آینده عاقلانه‌تر عمل کنند و دست از جریانات تند افراطی و ایجاد اختلاف بین مسلمانان بردارند چرا که اگر این نتیجه را نگیرند نشان دهنده حماقت آمریکا در منطقه است و آنها در آینده هم با شکست‌های دیگری مواجه خواهند شد.

نماینده مردم یزد در مجلس با بیان این‌که «برنده اصلی در سوریه، مردم این کشور بودند» خاطرنشان کرد: پافشاری، حضور و مقاومت مردم در جریان بحران سوریه دستاورد بزرگی برای آنها به همراه داشت. آمریکایی‌ها علیرغم اینکه ادعای دموکراسی دارند اما در موضوع سوریه عملا مقابل خواست مردم، آزادی و دموکراسی ایستادند و این نشان دهنده ماهیت ضددموکراسی آمریکایی‌ها است.

جوکار ادامه داد: گروه‌های داخلی سوریه باید در پی این انتخابات راه مسالمت‌جویانه‌ای در پیش بگیرند. در مورد جریانات تکفیری خارجی در سوریه نیز به نظر می‌رسد آنها با توجه به اینکه نتیجه‌ای نگرفتند رو به سوی کشورهای دیگر خواهند آورد و نارضایتی خود را به شکل دیگری نشان می‌دهند.

وی با تاکید بر لزوم ترک سوریه از نیروهای خارجی، اظهار کرد: ادامه روش‌های خشونت‌بار در سوریه قابل قبول نیست و اگر نیروهای خارجی در سوریه عاقلانه عمل کنند سوریه را ترک خواهند کرد، چراکه حضور آنها در سوریه تاکنون برایشان دستاوردی نداشته است حتی ممکن است آنها در ادامه مسیر برخی کشورهایی که حامی خودشان بوده‌اند را مورد تعرض قرار دهند.

انتهای پیام

کد N319768