حمله تروریستی در یک شهر شیعه نشین عراق 14 کشته برجای گذاشت

حمله,تلفات

تهران، ایرنا - به گفته منابع پلیس و پزشکی در عراق، انفجار یک اتومبیل بمب گذاری شده در نزدیکی بیمارستانی در شهر جنوبی حله در اواخر روز چهارشنبه دست کم چهارده کشته بر جای گذاشت .

به گزارش خبرگزاری رویترز از بغداد ، هنوز شخص یا گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته ولی در گذشته شیعیان این شهر اغلب هدف حملات تروریستی قرار گرفته اند.

این انفجار در فاصله حدود بیست متری دروازه اصلی بیمارستان عمومی حله یک شهر عمدتا شیعه نشین و در خارج یک کافی شاپ شلوغ که بستگان بیماران عمدتا برای استراحت در آنجا نشسته و غذا و نوشابه سفارش می دهند، رخ داده است .

یکی از شاهدان گفت : ˈ من برای خرید مقداری آب میوه برای عموی بیمارم رفته بودم که در بیمارستان بستری است ولی ناگهان یک گوی آتش بزرگ را مشاهده کردم . ˈ

وی افزود »ˈ من جنازه های زیادی روی زمین دیدم : برخی از آنها سوخته شده و برخی دیگر هنوز مشتعل بودند. من سرها و اندامهای قطع شده ای را دیدم . جنازه های دو مامور پلیس محافظ منطقه روی زمین قرار داشت و پاهای هردوی آنها قطع شده بود. ˈ

به گفته منابع مزبور ، دست کم 58 نفر دیگر در این انفجار زخمی شدند و خسارات شدیدی نیز به خانه های مجاور بیمارستان وارد شد.

یک مقام ارشد امنیتی به شرط عدم افشای هویت خود در گفت و گو با رویترز این حمله را به گروه تروریستی داعش نسبت داد که در سراسر مرز سوریه فعال است .

این مقام احتمال داد که این حمله به تلافی عملیات امنیتی و حملات هوایی اخیر ارتش علیه سنگرگاه های گروه تروریستی داعش در شمال حله و دیگر مناطق صورت گرفته باشد.

براساس آمار سازمان ملل ، حدود 800 نفر در خشونتهای عراق در ماه مه کشته شده اند و تاکنون این ماه مرگبارترین ماه طی سال جاری میلادی بود.

مترجمام 1403 **1917
کد N318822