واکنش افخم به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره وضعیت حقوق بشر در ایران

حقوق بشر,سخنگوي وزارت امور خارجه,آمريكا,وزارت خارجه ايران,مرضيه افخم

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مرضیه افخم تصریح کرد: عدم روشنگری در مورد جنایت‌های ضد حقوق بشری در زندان‌های سری آمریکا در اروپا، بی‌مجازات گذاشتن مرتکبان جنایت‌های ضد حقوق بشری در زندان‌های ابوغریب و بگرام، اعمال تحریم‌های ضد حقوق بشری علیه دیگران و شعله‌ور کردن آتش جنگ در سال‌های گذشته همه مواردی است که جایی برای اظهارنظر آمریکا در مورد وضعیت حقوق بشر در سایر کشورها نمی‌گذارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: وزارت امور خارجه آمریکا با استناد به نام فردی درباره موضوع اعدام در ایران موضع‌گیری کرده که این فرد به جهت عضویت در گروه‌های تروریستی و مشارکت در اقدام تروریستی و کشتن افراد بی‌گناه مجازات شده است.

وی افزود: در حالیکه مردم بی‌دفاع و بیگناه در کشورهای مختلف صرفاً با ادعای مبارزه با تروریسم توسط هواپیماهای بدون سرنشین قتل‌عام می‌شوند و تعداد انسان‌هایی که به دست تروریست‌ها جان خود را از دست می‌دهند رو به فزونی گذاشته است، تداوم نگرش صرف سیاسی و گزینشی به این پدیده ضد انسانی برای تأمین اهداف و منافع جای تأسف بسیار دارد.

افخم در پایان، مسئولیت همه کشورها برای ارتقاء وضعیت حقوق بشر در سطح جهان و مبارزه همه‌جانبه و قاطع با پدیده ضد بشری تروریسم را یادآور شد.

انتهای پیام

کد N318477