در بیانیه‌ای؛

وزارت خارجه ایران برگزاری انتخابات را به ملت و دولت سوریه تبریک گفت

سیاست خارجی

در بیانیه وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید شده است: جمهوری اسلامی ایران با حمایت از برگزاری انتخابات سوریه، نتیجه آن به عنوان یک حق مشروع و تصمیم داخلی احترام به رای مردم سوریه به عنوان تنها تصمیم گیرنده سرنوشت سیاسی خویش را مورد تاکید قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مناسبت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه بیانیه‌ای صادر کرد که به شرح زیر است:

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن تجلیل از حضور پرشور مردم مقاوم جمهوری عربی سوریه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور و تبریک این دستاورد بزرگ به ملت و دولت سوریه، از تمهیدات خوب دولت سوریه در برگزاری این انتخابات که علیرغم شرایط سخت میدانی و تنگناهایی که برخی جهات خارجی در سازوکار برگزاری انتخابات ایجاد کردند تقدیر می‌کند.

جمهوری اسلامی ایران با حمایت از برگزاری این انتخابات و نتیجه آن به عنوان یک حق مشروع و تصمیم داخلی احترام به رای مردم سوریه به عنوان تنها تصمیم گیرنده سرنوشت سیاسی خویش را مورد تاکید قرار می‌دهد.

بی شک این انتخابات که با رویکردی رقابتی و در چارچوب معیارهای دموکراتیک صورت گرفت، نوید دهنده مرحله نوینی از ثبات و وفاق ملی در این کشور است و امید می‌رود این تحول به تقویت روند آشتی داخلی و هم افزایی در جهت تامین منافع مردم سوریه و خروج نهایی از بحران و برقراری صلح و ثبات و آرامش بینجامد.

جمهوری اسلامی ایران  امیدوار است کشورهایی که تاکنون با اقدامات غیر سازنده و سلبی به بی ثباتی در سوریه دامن می‌زدند تصمیم سرنوشت ساز مردم سوریه را محترم شمرده و به جای دامن زدن به خشونت و حمایت از گروه‌های تروریستی و افراطی تلاش خود را بر بازسازی این کشور و یاری رساندن به مردم سوریه معطوف کنند.