رایزنی وزیران خارجه ایران و لوگزامبورگ درباره مذاکرات هسته ای

نشست 92

تهران-ایرنا- وزیران امور خارجه ایران و لوگزارمبورگ درباره مذاکرات هسته ای میان جمهوری اسلامی ایران و 1+5 بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش ایرنا از اداره دیپلماسی وزارت امور خارجه، «محمد جواد ظریف» امروز (سه شنبه) با «جین اسلبورن» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه لوکزامبورگ که برای دیدار از کشورمان در تهران به سر می برد، دیدار و گفت و گو کرد.

موضوعات مهم روابط دوجانبه، روند گفت و گوهای جمهوری اسلامی ایران و 1+5 و مسایل منطقه از جمله موضوعات مورد بحث و تبادل نظر وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و لوکزامبورگ در این دیدار بود.

ظریف با مروری بر حوزه های مختلف روابط دو کشور در زمینه های سیاسی، اقتصادی، مالی و فرهنگی ، ظرفیت موجود برای ارتقای همکاری ها را مثبت ارزیابی و با توجه به فضای موجود در روابط فیمابین خصوصا در دوره جدید، بر ضرورت بکارگیری ظرفیت های بالقوه برای گسترش و توسعه مناسبات تاکید کرد.

وزیر امور خارجه مبادله هیات های سیاسی و پارلمانی را یکی از زمینه های مناسب برای ارتقا روابط و همکاری ها دانست که می تواند در جهت فعال شدن بیشتر روابط دو کشور مورد بررسی قرار گیرد.

جین اسلبورن وزیر امور خارجه لوکزامبورگ نیز در این دیدار با تاکید بر جایگاه جمهوری اسلامی ایران در موضوعات مهم منطقه ای و با اهمیت خواندن روابط فیمابین، ضرورت بهره گیری از ظرفیت موجود در دو کشور برای ارتقای همکاری ها را مورد توجه قرار داد.

سیام**9121**1572
کد N317751