رفسنجانی: برنامه­‌های دولت روحانی برای جلوگیری از اثرات تحریم­‌ها منطبق بر واقعیت­‌های سیاسی است

نسیم نوشت:

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیش از ظهر امروز، در دیدار اعضای اتاق بازرگانی ایران و تهران، با تبریک اعیاد شعبانیه گفت: هر عید این ماه عزیز، نور امیدی در آسمان تشیع می­‌تاباند که ایثار، وفاداری، صبر و انتظار را شامل می­‌شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به ابراز نگرانی حاضران از تنگناهای اقتصادی، انباشته شدن تدریجی مشکلات در سال­‌های گذشته را به خاطر عدم درک ویژگی­‌های ایران از سوی جمعی از مدیران اجرایی دانست و گفت: در جهت معکوس هم، هر روزنه­‌ای را که می­‌توانست باعث امیدواری شود، می­‌بستند.

ایشان رونق کسب و کار را شاخص مهم توسعه کشورها خواند و گفت: بخش خصوصی می­‌تواند با حضور در همه جای کشور به کمک دولت بیاید تا تولید دوباره به راه افتد که در این صورت رونق اشتغال و امیدواری جوانان نیز محقق خواهد شد.

آیت­‌الله هاشمی رفسنجانی، برنامه­‌های دولت آقای روحانی برای جلوگیری از اثرات تحریم­‌ها را منطبق بر واقعیت­‌های سیاسی در بعد داخلی و خارجی دانست و گفت: در جهانی که اصل بر تعامل است، هر واردات و صادراتی در اقتصاد کشورها تأثیر دارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تجربه دولت پس از جنگ را برای تدوین رفتار درست با دنیا بسیار مفید دانست و گفت: با سیاست تنش‌زدایی، کار به جایی رسیده بود که شرکت­‌های خارجی برای فایناس طرح­‌های ایران با هم مسابقه می­‌گذاشتند.

ایشان تلاش برای کم کردن مشکلات اقتصادی مردم را بسیار ارزنده دانست و گفت: هرکس در هر مسؤولیتی باید برای رفاه عمومی جامعه برنامه­‌ریزی نماید و اتاق بازرگانی­‌ها هم با توجه به سرمایه­‌های نیروی انسانی و تجربه، می­‌توانند باعث رونق صادرات شوند.

در آغاز این دیدار، آقایان دکتر حسینی، عضو هیأت مدیره اتاق بازرگانی تهران، اسدالله عسگراولادی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین، احمد ترک‌نژاد، عضو کمیسیون اصل ۴۴ اتاق ایران، علی دیلمقانیان، نائب رئیس کمیسیون اصل ۴۴ اتاق ایران، مجیدرضا حریری، رئیس کمیسیون مدیریت واردات اتاق ایران، سرکار خانم فاطمه دانش­ور، رئیس کمیسیون اخلاق کسب و کار و مسئولیت اجتماعی اتاق ایران و آقای عباس وطن‌پرور، فعال اقتصادی، ضمن ارائه گزارشی از برنامه­‌ها و فعالیت­‌ها، به بیان دیدگاه خویش در خصوص مسایل اقتصادی پرداختند و خواستار فعالیت بیشتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای عبور کشور از گردنه­‌هایی شدند که بعضی­‌ها در داخل و بعضی­‌ها در خارج در مسیر حرکت انقلاب اسلامی ایجاد کرده­‌اند.

 

45503

کد N317664