ملاقات وزیر امور خارجه ثروتمند ترین کشور دنیا با ظریف، روحانی و هاشمی رفسنجانی

اتحادیه اروپایی, وزارت خارجه

وزیر امور خارجه ثروتمند ترین کشور دنیا در تهران با ظریف، روحانی و هاشمی رفسنجانی دیدار می کند.


     صالحه کریمی«جین آسل برن» وزیر خارجه لوکزامبورگ امروز برای بازدید از آثار تاریخی ایران به اصفهان سفر می رود و خواهد کرد.
 آسل برن روز سه شنبه با محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان دیدار و گفتگو می کند. وزرای امورخارجه ایران و لوکزامبورگ در نشست خبری مشترک به سوالات خبرنگاران پاسخ خواهند داد.
همچنین وزیر خارجه لوکزامبورگ قرار است با حسن روحانی رئیس کشورمان و همچنین هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز دیدار کند.
به گزارش خبرآنلاین، لوکزامبروگ تنها بازمانده نظام حکومتی دوک‌نشینی در جهان جایگاه موثری در قاره سبز داشده و دارد تا جایی که بعد از جنگ جهانی دوم لوکزامبورگ نقش مهمی در تأسیس بنلوکس، سازمان ملل متحد و ناتو بود. شهر لوکزامبورگ، پایتخت این کشور میزبان تعدادی از ساختمان‌های وابسته به اتحادیه اروپا است.
لوکزامبورگ یکی از کوچکترین کشورهای قاره اروپا است. این کشور از نظر وسعت در بین 194 کشور جهان رتبه 175 را دارد. اما یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و بر اساس آمارهای سال 2007 سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) بیشترین میزان تولید ناخالص داخلی به ازای هر نفر در جهان از آن این کشور است. این کشور به مرکزی برای موسسه‌های مالی و بانک تبدیل شده است.
لوکزامبورگ که در شمال اروپا واقع است به‌ خاطر موقعیت استراتژیکش در قاره سبز قرن‌ها در جنگ بوده است.
نتیجه ۳۰۰ سال محاصره سخت و نبردهای خونین نتیجه در این کشور واگذاری دژ لوکزامبورگ بر اساس معاهده اوترخت (۱۷۱۳) به اتریش بود و پس از آن بر اساس صلح‌نامه کامپو فورمیو به فرانسه ملحق شد. بعد از کنگره وین (۱۸۱۵) لوکزامبورگ به‌عنوان ملک شخصی به ویلیام اول، پادشاه هلند، واگذار شد.
لوکزامبورگ در سال ۱۸۳۹ استقلال یافت و بخش غربی این کشور باستانی به بلژیک داده شد. عهدنامه لندن در ۱۸۶۷ بی‌طرفی دائمی دوک‌نشین را اعلام کرد. ارتش آلمان در ۱۹۱۴ و ۱۹۴۰ این بی‌طرفی را نقض کرد./2727

کد N314405