طی مراسمی با حضور وزیر دفاع

تحویل 20 بالگرد از سوی وزارت دفاع به نیروهای مسلح

وزارت دفاع,صنعت دفاعي,وزير دفاع,حسين دهقان,نيروهاي مسلح

با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، 20 فروند بالگرد که بازسازی و تعمیرات اساسی شده‌اند، به نیروهای مسلح تحویل داده شد.

با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، 20 فروند بالگرد که بازسازی و تعمیرات اساسی شده‌اند، به نیروهای مسلح تحویل داده شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، همزمان با خجسته سالروز ولادت با سعادت قمر بنی‌هاشم حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز، 20 فروند بالگرد که از سوی شرکت پنها وابسته به سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، عملیات بازسازی و تعمیرات اساسی آن به پایان رسیده است طی مراسم ویژه‌ای با حضور سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به نیروهای مسلح تحویل داده شد.

سردار دهقان در مراسم تحویل‌دهی این بالگردها طی سخنانی، با تبریک میلاد خجسته حضرت امام حسین(ع) و روز پاسدار و میلاد با سعادت حضرت ابوالفضل العباس و روز جانباز، گفت: پرورش‌یافتگان مکتب حسینی و رهروان صدیق امام خمینی(ره)، کارکنان و متخصصان سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با همت بلند و تلاشی خستگی‌ناپذیر تعداد 20 فروند از بالگردهای نیروهای مسلح را که بصورت غیرپروازی و زمینی وارد شرکت پنها شده بود، مورد تعمیرات اساسی قرار دادند و امروز شاهد تحویل‌دهی آن به نیروهای مسلح پرافتخارکشورمان هستیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به نیروهای مسلح اضافه کرد: این 20 فروند بالگرد از انواع 205، 212، 214، 412، CH، RH، SH و Mil است.

وی تصریح کرد: این اقدام مهم که با تفکر، مدیریت و کار جهادی صورت گرفته، یکی از مصادیق برجسته تحقق شعار "ما می‌توانیم" و از جلوه‌های شکوهمند خودباوری و اتکا به توانمندی‌های داخلی است که با بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن با ارتقاء برخی از سیستم‌های این بالگردها به منصه ظهور رسیده است.

دهقان افزود: امروز صنایع هوایی وزارت دفاع به مدد دانش و توان رزمندگان، جانبازان و جهادگران این صنعت بویژه در حوزه بالگردی با وجود اعمال بیش از سه دهه تحریم‌های سنگین از سوی دشمنان بعنوان صنعتی سرپا، سرزنده و پویا به فعالیت خود ادامه داده و نیازمندی‌های کشور و نیروهای مسلح را در این حوزه به خوبی تأمین و مرتفع کرده است.

وزیر دفاع همچنین خاطرنشان کرد: البته وزارت دفاع به این حد قانع نیست و برنامه‌های جامعی را برای ارتقاء سطح کمی و کیفی صنایع هوایی نیروهای مسلح در دستور کار داریم که با تکیه بر دانش و توان داخلی مصمم به اجرای آن هستیم.

وی در پایان با تشکر و قدردانی از دانشمندان، متخصصان و کارکنان صنایع هوایی وزارت دفاع بویژه شرکت پنها، ضمن تأکید بر استمرار اینگونه اقدامات جهادی، گفت: امروز تداوم راه امام و شهیدان گرانقدر و اجرای فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی با اتکا بر استعدادها و توان داخلی و در سایه کار و مدیریت جهادی امکان‌پذیر است و باید همه در این راستا بسیج شویم.

انتهای پیام

کد N314256