عفو بین‌الملل تجاوز دسته‌جمعی به دختران نوجوان هندی را محکوم کرد

حقوق بشر,هند,عفو بين‌الملل

در پی تجاوز دسته‌جمعی و به دارآویختن دو دختر نوجوان هندی، سازمان عفو بین‌الملل ضمن محکوم کردن این حادثه آغاز فوری تحقیقات در این زمینه را خواستار شد.

در پی تجاوز دسته‌جمعی و به دارآویختن دو دختر نوجوان هندی، سازمان عفو بین‌الملل ضمن محکوم کردن این حادثه آغاز فوری تحقیقات در این زمینه را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی عفو بین‌الملل، دو دختر 14 و 16 ساله هندی در شب 27 ماه مه پس از خروج از منزل به منظور استفاده از سرویس بهداشتی عمومی دیگر به منزل بازنگشتند، اما صبح روز بعد جسد هر دو دختر در نزدیکی منزلشان پیدا شد.

پدر یکی از این قربانیان به عفو بین‌الملل گفت: همان شب به پلیس منطقه مراجعه کردم، اما ماموران پلیس از ثبت شکایت من سرباز زده و حتی به من سیلی زدند.

صبح روز بعد از ماجرای گم شدن دختران نوجوان اجساد آنها در حالیکه از یک درخت در نزدیکی منزلشان به دار آویخته شده بودند پیدا شد و کالبدشکافی تایید می‌کرد که هر دو قربانی پیش از مرگشان هدف تجاوز دسته‌جمعی قرار گرفته بودند.

بر اساس این گزارش هر دو دختر متعلق به اقلیت "دالیت‌ها" ( به معنی نجس) بوده‌اند که اغلب در هند هدف تبعیض و آزار و اذیت‌های اجتماعی قرار می‌گیرند. متاسفانه زنان و دختران این گروه بیش از دیگران قربانی چنین رفتارهایی می‌شوند و قانون نیز به درستی از آنها حمایت نمی‌کند.

پژوهشگر ارشد هندوستان در عفو بین‌الملل گفت: متاسفانه جرایمی که علیه اقلیت‌ "دالیت‌ها" اتفاق می افتد به درستی ثبت نمی‌شود، مورد بررسی قرار نمی‌گیرد و به ندرت به محاکمه و مجازات فرد عامل ختم می‌شود.

این گزارش نشان می‌دهد نبود امکانات بهداشتی کافی یکی دیگر از عوامل به خطر افتادن امنیت زنان و دختران هند است. این در حالیست که طبق حقوق بین‌الملل این کشور موظف است ابزارها و قوانین لازم را برای حفظ حقوق زنان بکار گیرد.

عفو بین‌الملل از مقامات هندی خواست تا تضمین کنند پرونده‌های مربوط به تجاوز‌های دسته جمعی و قتل به درستی و عادلانه مورد بررسی قرار گیرند و عاملان نیز مجازات شوند. سال گذشته نیز تجاوز دسته جمعی به دختری جوان در این کشور که منجر به مرگ او شد واکنش‌های زیادی در سطح ملی و بین‌المللی برانگیخت.

انتهای پیام

کد N313928