محمد علی انصاری:

مراسم سالگرد امام بی حاشیه برگزار می شود

سیاسی

حجت الاسلام والمسلمین محمد علی انصاری در آخرین جلسه ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) اظهار کرد: از هر کار و شعاری که بخواهد مراسم سالگرد حضرت امام را تحت الشعاع حاشیه ها قرار دهد جلوگیری کنیم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دبیر ستاد بزرگداشت امام خمینی با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد با سعادت امام حسین(ع) گفت: حضرت اباعبدالله الحسین سه پیام و سه رسالت بزرگ را برای بشریت به ارمغان آورد. اولین پیام آن حضرت اخلاق و آزادگی بود، حتی کسانی که او را از لحاظ دینی و مذهبی نمی شناسند به بعد اخلاقی و آزادگی امام حسین(ع) واقف اند.

محمد علی انصاری ادامه داد: زندگی امام حسین(ع) پر از حماسه های اخلاقی، گذشت و ایثار برای مردم است.

وی افزود: درس بسیار مهم امام حسین(ع) در عاشورا گذشت بود. ایشان در روز عاشورا از گناه دشمن دیروز خود گذشت. او حر را بخشید و حتی دل دشمن دیروزی خود را با کلمه ای نرنجانید و با گذشتن از گناهش او را به آغوش کشید. اگر انسان ها خود را به مکتب آسمانی موظف نمی دانند لااقل آزاد مرد باشند و این درس بزرگ امام حسین(ع) به جهانیان بود.

انصاری افزود: پیام دیگر امام حسین(ع) به دینداران بود. او گفت خدا را آنگونه بشناسید و عبادت کنید که هر آنچه دارید را در طبق اخلاص قرار دهید و بگویید الهی رضای من به رضای توست.

دبیر ستاد بزرگداشت امام ادامه داد: پیام دیگر امام حسین(ع) به انسان های موحد نپذیرفتن ننگ همراهی با ستمگران بود و به راستی که امام خمینی از ثلاله پاک اباعبدالله حسین بود. و پیامی جز این را نداشت که ستمگران را از سازش با آنها ناامید کند.

انصاری در ادامه گفت: در 14 خرداد با آرمان های امام خمینی تجدید میثاق و با مقام معظم رهبری تجدید بیعت خواهیم کرد. امید است با پخش مستقیم این مراسم از تلویزیون و برگزاری این مراسم مردم سراسر کشور بتوانند از سخنرانی های این مراسم استفاده کنند. در شب سیزده خرداد نیز ریاست محترم جمهوری سخنرانی خواهد کرد که به جز یک سال همه سال ها این سخنرانی برگزار و از تلویزیون پخش شده است.

وی تصریح کرد: مراسم سالگرد یک مراسم ملی است. جمعیتی کثیر با زحمت زیاد و برنامه ریزی های مفصل به تهران می آیند. این جمعیت باید طوری هدایت شوند که درست در زمانبندی دقیق در محل مراسم مستقر شوند.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت جماران، انصاری افزود: سعی کنیم در این مراسم حاشیه ای وجود نداشته باشد. باید از هر کار و شعاری که بخواهد مراسم را تحت الشعاع حاشیه ها قرار دهد جلوگیری کنیم. باید احترام با مردم را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم.

وی در ادامه ضمن تشکر از همه ی کمیته ها، ارگان ها و وزارت خانه ها گفت: امسال همه وزارت خانه ها و نهادهایی که به نحوی به دولت مربوط می شوند همکاری خوبی با ستاد داشتند و ما در برنامه ریزی ها نسبت به سال های قبل شرایط مناسب تری داشتیم.

وی همچنین ضمن خیرمقدم و تشکر از حضور وزیر کشور در جلسه ستاد بزرگداشت گفت: برادر عزیز جناب آقای رحمانی فضفلی نماینده ویژه رییس جمهور در ستاد بزرگداشت چه در زمانی که در صدا و سیما بودند چه در سایر سنگرها همواره یار و یاور ستاد بزرگداشت بوده اند.

دبیر ستاد بزرگداشت امام خمینی(س) در پایان با اشاره به پایان مراسم در ساعات پایانی چهارده خرداد گفت: تمامی کمیته های مربوطه در انتهای مراسم و در حل مشکلات مسیر بازگشت زائران هماهنگ باشند و با توجه به عزیمت تعداد زیادی از زائران در شب چهارده خرداد به قم و مسجد جمکران از استانداری قم هم میخواهیم هماهنگی لازم را به عمل بیاورند.

انتهای پیام

کد N313566