بیانیه سه اتحادیه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)

سه اتحادیه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) بیانیه ای صادر کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

خرداد یادآور بروز و عروج راد مردی است که معنای اسلام ناب محمدی (ص)را در بستر انقلاب اسلامی به کام مردم ایران حلاوت بخشید.خرداد یعنی حب و عشق به انقلاب آنجا که شور و شوق و سوز ایرانیان در بدرقه پیر جماران نمایان می شود .

بار دیگر نیمه خرداد فرا می رسد و غم و حزنی جانکاه قلوب مسمانان جهان را می فشارد .25 سال پیش در چنین روزی امامی عارف ، سالکی عابد ، فقیهی جامع و پیشوایی زاهد چشم از جهان فرو بست که انقلابش مهم ترین تحول قرن بیستم و نقطه عطف تاریخ معاصر بود .

14 خرداد، در تقویم رسمی ایران و برای مردم، یادآور طنین بغض‌آلود صدایی است که در غم‌انگیزترین صبح تاریخ این سرزمین، گفت: «روح خدا به ملکوت اعلا پیوست.»

14 خرداد، یادآورروزی است که ناخدای انقلاب اسلامی بزرگ کشتی انقلاب را پس از رهانیدن از گرداب ها، طوفان ها و صخره ها به ساحل امن آرامش رسانید و سپس دل به دریا زد و ما ساحل نشینان را تنها گذاشت.

14 خرداد روزی است که عشق امت اسلامی نسبت به امام خود در حضوری چشمگیر و گسترده تبلور یافت و به تمام کوته نظران ثابت کرد که امام خمینی (ره) یک حقیقت همیشه زنده است.

اینک 25 سال پس از آن واقعه عظیم، ماییم و آرمان‌هایی که آن بزرگوار برای ملت‌ها و امت‌ها ترسیم کرده است و معتقدیم امام، برای ما یک «راه» و «صراط» بود،«اسوه»و«الگو» بود،از این رو، با رفتن او، راهش باقی ماند.

ما دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی پس از گذشت 25سال از رحلت امام خمینی(ره) خلاء وجودی آن پیر فرزانه را بیشتر حس می‌کنیم، اما وظیفه ماست که نگذاریم گذشت زمان غبار فراموشی بر آیینه افکار امام امت بنشاند. وظیفه ماست که نگذاریم یادگارانش را به گناهی ناکرده مورد جفا قرار دهند.

سالگرد رحلت امام، سالگرد تجدید میثاق با آرمان های امام و شهدایی که در راه آن خون دادند و همچنین سالگرد تجدید بیعت با جانشین بر حق ایشان، حضرت آیت الله خامنه‌ای است .

بی شک اگر همراهی و همدلی یاران صدیق امام، رهبر معظم انقلاب و حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در پیشبرد اهداف عالی انقلاب اسلامی نبود ،اکنون شاهد پیشرفت و عظمت ایران اسلامی بعد از گذشت 35 سال از نهالی که امام خمینی آن‌را بنیان نهاد نبودیم.

ما دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از آحاد مختلف جامعه دعوت می‌نماییم با حفظ وحدت و همدلی در مراسم بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) شرکت نمایند و اجازه ندهند بدخواهان وحدت بوجود آمده بعد از برگزاری انتخابات پرشور و با شکوه یازدهمین دوره ریاست جمهوری را مخدوش سازند.

انتهای پیام

کد N313375