تخریب بیش از 14 هزار ساختمان دولتی در سه سال جنگ سوریه

سیاسی

معاون نخست وزیر سوریه در امور خدمات رسانی و وزیر مدیریت داخلی این کشور اعلام کرد که ظرف سه سال بحران سوریه، بیش از 14 هزار ساختمان دولتی و خدمات رسانی از بین رفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عمر غلاونجی، معاون نخست وزیر سوریه در امور خدمات رسانی و وزیر مدیریت داخلی در مصاحبه با روزنامه سوری الوطن اظهار کرد: دولت سوریه ظرف سه سال گذشته در نتیجه اقدامات خرابکارانه، 14 هزار ساختمان دولتی را از دست داده است.

وی عنوان داشت: طی سال‌های بحران، کشور ما 21 هزار خودرو را که نهادهای خدمات رسانی از آن‌ها استفاده می‌کرد از دست داد که این خودروها یا ربوده و یا به آتش کشیده شده‌اند.

این مقام سوری اظهار کرد که دولت در حال حاضر به حل و فصل مشکلات امدادرسانی به مردم می‌اندیشد و اولویت‌هایی برای فعالیت‌های دولتی تدوین شده است. اولویت دولت سوریه در سال جاری میلادی بهبود اوضاع معیشتی مهاجران و به وجود آوردن مراکز پناهندگی موقت است.

غلاونجی گفت: دولت سوریه نهادهای خدمات رسانی قدرتمندی دارد که قادر به فعالیت در شرایط بحرانی هستند و تا کنون این نهادها خدمات اساسی و ضروری (خدمات بهداشتی، برق، آب و غیره) به شهروندان سوری ارائه می‌دهند.

این مقام سوری اظهار داشت: تعداد کارکنان وزارت مدیریت داخلی که در درگیری‌ها جان خود را از دست داده‌اند به بیش از 475 تن می‌رسد که مهندسان، پزشکان، آتش نشان ها، نظافتچی ها، راننده و ...در میان آنها بودند.

انتهای پیام

کد N313028