آصفری مطرح کرد

هیات رییسه در اعلام وصول تفحص از سازمان حج تعلل کرده است

سیاسی

نماینده مردم اراک در مجلس گفت که هیات رییسه در اعلام وصول تحقیق و تفحص از سازمان حج و زیارت علیرغم تصویب آن در کمیسیون فرهنگی، تعلل کرده است.

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: تحقیق و تفحص از سازمان حج و زیارت با 47 محور پنج ماه پیش در کمیسیون فرهنگی به تصویب رسید و برای اعلام وصول و طرح در صحن علنی به هیات رییسه ارجاع شد که هنوز هیات رییسه این موضوع را در دستور کار قرار نداده است.

وی افزود: انتظار ما این است که هیات رییسه در اولین فرصت پیگیری‌های لازم را جهت طرح تحقیق و تفحص از سازمان حج و زیارت در صحن علنی انجام دهد.

این نماینده اصولگرای مجلس با یادآوری مهم‌ترین بخش‌های تفحص از سازمان حج و زیارت، گفت: یکی از موارد تفحص نحوه قیمت‌گذاری برای سفر به عتبات عالیات و حج است که به نظر ما باید مشخص شود این قیمت‌گذاری بر اساس چه مبنا و آنالیزی انجام می‌شود.

آصفری ادامه داد: تامین امنیت زوار از دیگر موارد تفحص است. اخیرا خبردار شدیم که دو نفر از هم‌میهنان کرمانی به دلیل بیماری واگیردار در مکه فوت شدند. طبیعتا باید سازمان حج و زیارت پاسخگو باشد و توضیح دهد که چه اقداماتی برای قرنطینه و پیشگیری از بروز بیماری برای هموطنان‌مان انجام داده است.

وی در پایان تاکید کرد که این تحقیق و تفحص در جهت پیشگیری و نه برخورد است و نمایندگان امضاکننده به وظیفه نظارتی‌شان عمل می‌کنند.

انتهای پیام

کد N311626