۰
ظریف در دیدار با وزیرخارجه كویت:

هیچ دلیلی برای وجود اختلاف میان كشورهای منطقه وجود ندارد

  • ۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سیاست خارجی

وزیرامور خارجه ایران با اشاره به سفر قریب الوقوع امیر کویت به تهران، این سفر را سبب تقویت بیش از پیش روابط بین دو کشور همسایه و مسلمان ارزیابی کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان در دیدار با شیخ صباح الخالد الصباح وزیرخارجه کویت سفر امیر این کشور به ایران را نقطه عطف و ایجاد فصل جدیدی در روابط دو کشور دانست.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف در این دیدار که در حاشیه هفدهمین اجلاس وزرای خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و در قصر الامم الجزیره برگزار شد، با اشاره به سفر قریب الوقوع امیر کویت به تهران، این سفر را سبب تقویت بیش از پیش روابط بین دو کشور همسایه و مسلمان ارزیابی کرد.

ظریف همچنین با اشاره به چالش‌های فراروی کشورهای منطقه به خصوص توسعه خشونت و افراط، ابراز اطمینان کرد با درایت و حکمت مقامات و رهبران کشورهای منطقه و با همفکری و همکاری جمعی شاهد رفع این چالش‌ها و نگرانی‌ها باشیم و به تقویت ثبات و آرامش در منطقه و رفع برخی مسائل و مشکلات موجود در جهان اسلام کمک کنیم.

وزیر امور خارجه تاکید کرد: هیچ دلیلی برای وجود اختلاف و مانعی برای روابط خوب و برادرانه بین کشورهای مسلمان و همسایه در منطقه وجود ندارد.

وزیر امور خارجه کویت در این دیدار با اشاره به اهتمام ویژه امیر این کشور به توسعه و ارتقاء روابط با تهران، بر جایگاه بارز ایران در منطقه و نقش سازنده آن در حل و فصل مسائل تاکید و خاطرنشان کرد: کویت توسعه روابط با ایران را نه تنها در راستای منافع دو کشور، بلکه در جهت منافع و مصالح همه کشورها و صلح و شکوفایی در کل منطقه می‌داند.

وزیر خارجه کویت با اشاره به تلاش‌های کشورش در جهت توسعه و تقویت روابط دوستانه و برادرانه بین کلیه کشورهای منطقه، از رویکرد و خط مشی حکیمانه دکتر روحانی تمجید کرد.

طرفین همچنین فعال شدن کمیسیون‌های سیاسی و اقتصادی بین دو کشور برای پیگیری توافقات و بکارگیری تمامی ظرفیت‌های موجود در روابط به خصوص در ابعاد اقتصادی و تجاری و بازرگانی را مورد توافق قرار دادند.

وزرای امور خارجه دو کشور همچنین با تاکید بر دیدگاه‌های مشترک ایران و کویت مبنی بر ضرورت توسل به راه حل سیاسی و روش‌های مسالمت آمیز برای فائق آمدن بر برخی اختلافات و چالش‌ها از جمله در سوریه بر ضرورت همکاری جمعی برای مقابله با پدیده شوم تروریسم و افراط گرایی تاکید کردند.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.