برنامه‌های فرهنگی موثرترین اقدام در اصلاح و تربیت زندانیان است

زندان

معاون اصلاح و تربیت زندان‌های استان البرز گفت: عملکرد زندان‌های قزوین به ویژه در بخش تربیتی و فرهنگی الگوی مناسبی برای سایر نقاط کشور است.

معاون اصلاح و تربیت زندان‌های استان البرز گفت: عملکرد زندان‌های قزوین به ویژه در بخش تربیتی و فرهنگی الگوی مناسبی برای سایر نقاط کشور است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین، علیرضا سبک روح در جریان بازدید از طرح‌های فرهنگی و تربیتی زندان‌های استان قزوین افزود: فعالیت‌های تربیتی صورت گرفته از جمله طرح‌های روان درمانی، اشتغال، حرفه آموزی و فرهنگی در زندان‌های استان قزوین دارای ویژگی‌های ممتازی است که می‌تواند به عنوان پایلوت و الگویی برای سایر استان‌ها در کشور باشد.

وی اظهار کرد: مباحث آموزشی و فرهنگی مددجویان یکی از اساسی‌ترین مسایل در زندان‌ها است که خوشبختانه بستر مناسبی در تمامی سطوح برای همه مددجویان در زندان‌های استان فراهم ساخته که این رویکرد باید به سایر استان‌ها نیز تعمیم داده شود.

سبک روح اضافه کرد: یکی از سیاست‌های سازمان زندان‌ها بحث آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و اشتغال مددجویان است تا بعد از آزادی نیز بستر مناسبی برای اشتغال آن‌ها فراهم آید.

وی فعالیت‌های قرآنی، روان درمانی و اشتغال در زندان مرکزی قزوین را بسیار پسندیده و موثر دانست و افزود: برنامه‌های فرهنگی موثرترین اقدام در اصلاح و تربیت زندانیان و ایجاد زمینه بازگشت سعادتمندانه آن‌ها به زندگی فردی و اجتماعی است.

معاون اصلاح و تربیت زندان‌های استان البرز اضافه کرد: با استمرار فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی نباید بگذاریم فرصت‌های زندانیان به بطالت سپری شود، بلکه باید با اجرای برنامه‌های جامع، نو و تاثیرگذار، فضا را برای برگشت به زندگی سعادتمندانه فراهم کرد.

معاونین زندان‌های استان البرز در سفر یک روزه به استان قزوین از بندهای مختلف زندان قزوین و قسمت مختلف اداری، روان درمانی، متادون درمانی، کانون اصلاح و تربیت، حوزه فرهنگی و تربیتی و مرکز اشتغال و حرفه آموزی زندان بازدید کردند.

انتهای پیام

کد N304352