آیت الله مکارم شیرازی: 90 درصد برنامه ماهواره و شبکه های اجتماعی فاسد است

ایسنا نوشت:

ْآیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: امروز مردم از زورمداران دنیا و مادی گرایی خسته شده‌اند و به سوی مذهب روی آورده‌اند.
این مرجع تقلید در دیدار معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه و مدیران این معاونت با تبریک سالروز بعثت حضرت رسول اکرم(ص) از فعالیّت‌های ارزنده معاونت تبلیغ حوزه‌های علمیه تقدیر کرد.

مکارم‌شیرازی در ادامه با بیان این‌که «امروزه ابزار گناه از هر زمان دیگری بییشتر شده است» گفت: امروزه ماهواره‌ها، شبکه‌های اجتماعی، اینترنت و فضای مجازی غوغا می‌کنند و در خوشبینانه‌ترین حالت 10 درصد برنامه‌های مفید دارند و 90 درصد برنامه‌های آنان فاسد و مخرب است.

او با تأکید بر این‌که «امروز ما در برابر هجمه همه‌جانبه‌ای قرار گرفته‌ایم و باید در برابر آن بایستیم» گفت: باید برای مقابله با فرهنگ غرب که جوانان و جامعه ما را هدف قرار داده چاره‌اندیشی کنیم.

این مرجع تقلید یادآور شد: با وجود این هجمه گسترده، ما مبانی و فرهنگ دینی بسیار قوی داریم و با تبیین آن می‌توانیم در برابر فرهنگ غرب ایستادگی کنیم.

او خطاب به مسؤولان معاونت تبلیغ حوزه با تأکید بر این‌که «باید گروهی برای آسیب شناسی مشکلات اخلاقی جوانان داشته باشید» گفت: متأسفانه امروز روی آزادی‌هایی کار می‌کنند که بیشتر شبیه آزادی‌های غربی است و ما اسم آن را بی بندوباری می‌گذاریم.

او با تأکید بر این‌که «مسؤولان معاونت تبلیغ حوزه و اداره‌های وابسته به موفقیت‌های بدست آمده، بسنده نکنند» گفت: برای واگذاری مدارس تربیت معلم به حوزه‌های علمیه باید رایزنی لازم با مجلس شورای اسلامی که نسبت به این امور توجه لازم را دارد، صورت گیرد.
مکارم‌شیرازی یادآور شد: هر تشکیلاتی که خبررسانی و اطلاع‌رسانی قوی‌تر و بهتری داشته باشد، میزان موفقیت آن نیز بیشتر است.


45231

 

کد N304316