سرلشکر فیروز آبادی:

آمریکا در سوریه خانه‌ای بر روی باد می سازد/انتخابات آخرین راه استقرار آرامش در سوریه

نیروهای مسلح

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه آمریکا در سوریه خانه‌ای بر روی باد می سازد افزود: آخرین راهکار استقرار آرامش در سوریه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح پیرامون اقدامات و برنامه های جدید دولت آمریکا برای حمایت و پشتیبانی از تروریست ها در سوریه اظهار داشت: معارضین در سوریه شکست خوردند و علاوه بر اینکه توانایی نظامی ندارند ثابت شد که امکان برقراری وحدت بین آنها نیز میسر نیست.

وی افزود: آنها نه تنها به وحدت نمی رسند، بلکه با یکدیگر اختلاف های اساسی دارند که در صورت برقراری تماس با یکدیگر به جنگ و کشتار می انجامد.

فیروزآبادی با تاکید بر عدم وجود شرایط و فرصت برای وحدت معارضین سوری تصریح کرد: در چنین شرایطی تروریست ها در سوریه دو راه بیشتر ندارند، اول اینکه سلاح بر زمین بگذارند و خود را تسلیم دولت سوریه کنند و راه دوم این است که روزنه ای برای فرار پیدا کنند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه آرزوهای کاخ سفید برای دسترسی به اهداف خود در سوریه را دست نیافتنی توصیف و گفت: شعارهای سخنگوی دولت آمریکا که سلاح هایی به تروریست ها خواهیم داد که دولت سوریه را وادار به مذاکره کند دروغی بیش نیست.

وی تصریح کرد: نه چنین سلاحی وجود دارد و نه تروریست ها توان بکارگیری آن را دارند. بنابراین بهتر است که آمریکا ملت سوریه را آزاد بگذارد که راه خودشان را برای استقلال این کشور پیش ببرند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به تلاش آمریکایی ها برای روشن نگه داشتن آتش جنگ در سوریه و نجات معارضین گفت: آمریکا در سوریه خانه ای بر روی باد می سازد.

فیروزآبادی خاطرنشان کرد: دخالت های گذشته آمریکا در سوریه جز نفرت در بین مردم سوریه و سایر ملت ها دستاوردی برای آنها نداشته است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه آخرین راه کار استقرار آرامش در سوریه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است و مردم سوریه پاسخ آمریکا و تروریست های وابسته به آمریکا و اسرائیل غاصب را در این انتخابات خواهند داد، گفت: اقدامات دولت آمریکا به اطلاعات صحیح متکی نیست و اطلاعات صحیح نظامی صحت این اقدامات را تائید نمی‌کند.