۰
با اشاره به رهنمودهای اخیر رهبر انقلاب اسلامی،

جعفرزاده: مجلس ضعف‌های قانونی منجر به فساد اقتصادی را شناسایی کند

  • ۱۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات امروز (یکشنبه) مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان گفت که وظیفه نمایندگان بررسی نقاط ضعف و خلاءهای قانونی است که مفسدان اقتصادی با استفاده از آنها فساد اقتصادی ایجاد می‌کنند.

غلامعلی جعفرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: مقام معظم رهبری امروز رهنمودهای خوبی به مجموعه نمایندگان داشتند و یکی از نکات بارز این نشست، گلایه ایشان از برخورد تشریفاتی و تبلیغاتی با استراتژی‌هایی بود که ایشان در ابتدای سال مشخص می‌کنند و گفتند که به شکل اجرایی در مورد اقتصاد مقاومتی تصمیم‌گیری کرد.

وی افزود: مقام معظم رهبری همچنین علاوه بر اقتصاد و فرهنگ بر علم هم تاکید جالبی داشتند و گفتند که مبانی کارها باید دانش‌بنیان و علمی باشد. ایشان تنها از اقتصاد و فرهنگ نام نبردند بلکه علم را به عنوان یکی از محوری‌ترین اموری که باید سرلوحه کار مسوولان قرار گیرد، برشمردند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رهبری همچنین در بخش فرهنگ تاکید کردند که آن فرهنگی که ما به دنبالش هستیم، فرهنگ اسلامی است و باید همه موارد را باید از زاویه اسلام نگاه کنیم.

جعفرزاده در ادامه به بخشی از اظهارات مقام معظم رهبری در مورد روحیه استکبارگریزی، مبارزه‌طلبی و مرعوب نشدن مقابل دشمن اشاره کرد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره نقش مجلس در مقابله با فساد نیز گفت: واقعیت این است که کسانی که ایجاد فساد اقتصادی می‌کنند از درزهای قانونی رد می‌شوند که ترس و خوفی ندارند. در واقع یک جایی از قانون درز وجود دارد و این افراد از لابه‌لای آنها وارد می‌شوند. این مجلس است که باید این شکاف‌ها را شناسایی و آنها را پر کند.

وی با اشاره به اعدام مه‌آفرید امیرخسروی متهم ردیف اول پرونده اختلاس 3000 میلیاردی خاطرنشان کرد: معلوم نیست که با این اعدام در فساد اقتصادی بسته شود. ما باید ببینیم این فرد از چه طریقی اقدام به فساد کرده و آن مسیر را اصلاح کنیم. همچنان که وقتی پلیس سارقین خودروها را دستگیر می‌کند، شیوه سرقت را از آنها جویا می‌شود و نقص‌ها را به خودروسازان منتقل می‌کند. ما هم باید همین کار را انجام دهیم و ببینیم کجای کار اشکال دارد، کدام قوانین را کم داریم و کدام قانون نتوانسته مانع فساد شود.

جعفرزاده در پایان تاکید کرد: نمایندگان باید ببینند که مفسدان اقتصادی چطور توانسته‌اند فساد را ایجاد کنند و چه ضعفی در قانون وجود داشته، تا نسبت به اصلاح این نواقص اقدام کنیم.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.