تقدیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی از قوه قضائیه

دانشجويي,تشكل دانشجويي,قوه قضاييه,بسيج دانشجويي,مفاسد اقتصادي

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور در بیانیه‌ای، از اقدام اخیر قوه قضائیه مبنی بر اعدام متهم پرونده فساد بزرگ اقتصادی حمایت و تقدیر کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«بسمه تعالی

با این امر مهم و حیاتی (مبارزه با مفاسد اقتصادی) نباید به گونه‌ شعاری و تبلیغاتی و تظاهرگونه رفتار شود. به جای تبلیغات باید آثار و برکات عمل، مشهود گردد. (پیام امام خامنه‌ای به سران قوا در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی - 10 اردیبهشت‌ماه 1380)

سالیان طولانی است که کشور از بیماری "اقتصاد ناسالم" رنج می برد و با وجود تاکید رهبری معظم انقلاب درخصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی، اقدام خاصی در این زمینه صورت نگرفته و متاسفانه عده‌ای با شعار مبارزه با مفاسد اقتصادی در پی رسیدن به مطامع سیاسی و جناحی خود بودند و عملا اقدام مفید و موثری جهت انجام این مهم صورت ندادند و حتی در مواردی خودشان شریک مفسدان اقتصادی شدند. در این بین دانه‌درشت‌ها و آقازاده‌ها نیز فرصت را غنیمت شمرده، هر روز بر ثروت خود افزودند و در تحریم‌های ظالمانه دشمنان این ملت هم‌صدا با آنان درصدد تحمیل سازش با مستکبرین و شیطان بزرگ برآمدند. البته ملت ما بیدار است و تهدید و تحریم دشمن اثری در حرکت شتابانش ندارد و هیچ‌گاه با دشمنانش سازش نخواهد نمود ولی ایجاد شرایط سالم اقتصادی با تکیه بر ساخت درونی نظام، نوش داروی این تحریم‌ها و تهدیدها است که متاسفانه در سال‌های اخیر مغفول مانده است.

امروز کشور ما تشنه فعالیت اقتصادی سالم و ایجاد اشتغال برای جوانان و سرمایه‌گذاری مطمئن است و این همه به فضایی نیازمند است که در آن، سرمایه‌گذار، صنعتگر، عنصر فعال در کشاورزی، مبتکر علمی، جوینده کار و همه قشرها، از صحت و سلامت ارتباطات حکومتی و امانت و صداقت متصدیان امور مالی و اقتصادی مطمئن بوده و احساس امنیت و آرامش کنند.

دانشجویان بسیجی ضمن حمایت و تشکر از اقدام اخیر قوه قضاییه در خصوص اعدام مفسد بزرگ اقتصادی از مسئولان دستگاه قضا می‌خواهند ضمن پیگیری مطالبات امام امت در خصوص مبارزه با این مفسدان و به دور از اقدامات شعارگونه، تحت تاثیر فشارها و جریانات سیاسی قرار نگیرد و با مبارزه پیگیر خود، دست‌های ناپاک را از بیت‌المال مسلمین کوتاه کند و هرچه زودتر تکلیف پرونده‌های گشوده شده در اذهان مردم مشخص گردد تا در آینده شاهد این گونه مفاسد در جامعه اسلامی نباشیم.»

انتهای پیام

کد N301499