شمخانی در جمع معاونین و مدیران دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی:

پیروزی خرمشهر نقطه آغاز استیلای ایران در سطح بین المللی شد

سیاست خارجی

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت:پیامدهای فتح خرمشهر و دستیابی به پیروزی قاطع در عرصه نبرد،  ضمن آن که در سالهای دفاع مقدس در ابعاد منطقه‌ای و جهانی موجب تغییرات جدی در موازنه های قدرت شد بلکه نقطه آغازی بر استیلای روز افزون قدرت جمهوری اسلامی ایران در سطح بین المللی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیرشورایعالی امنیت ملی در جمع معاونین و مدیران دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: ارزنده ترین نکوداشت این حماسه ی جاودان، انعکاس ارزش ها، بینش ها و روش های سوم خردادی در مجموعه سیاست ها، برنامه ها و اقدامات جاری کشور است.

شمخانی در این نشست با اشاره به ضرورت بازخوانی و واکاوی اصول و مبانی حاکم بر مدیریت دفاع مقدس و روزآمد نمودن آن برای غلبه بر چالشهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی امروز افزود: تجربیات، ادبیات و آیین مقاومت در هشت سال دفاع مقدس،  گنجینه فیاضی است که بهای آن، زندگی و سلامت صدها هزار شهید، جانباز و آزاده  بوده و باید از آن در مسیر بالندگی و سعادت دنیوی و اخروی مردم سربلند ایران بهره برد.

وی افزود: پیامدهای فتح خرمشهر و دستیابی به پیروزی قاطع در عرصه نبرد،  ضمن آن که در سالهای دفاع مقدس در ابعاد منطقه‌ای و جهانی موجب تغییرات جدی در موازنه های قدرت شد بلکه نقطه آغازی بر استیلای روز افزون قدرت جمهوری اسلامی ایران در سطح بین المللی شد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورایعالی امنیت ملی افزود:  اگرچه سوم خرداد روزی است که خداوند پاداش وحدت کلمه، همدلی، اخلاص ، مودت و توکل را با هدیه ای بس عظیم که آزاد سازی خرمشهر قهرمان بود به مردم ایران عطا کرد لیکن دستیابی به موفقیت در این روز را باید به عنوان نماد ما می توانیم سرلوحه مجموعه ی  فعالیت ها و اقدامات خود در عرصه های مختلف قرار دهیم.