لغو مراسم 2 خرداد با تهدید فرماندار احمدی‌نژاد!

تهدیدات فرماندار دولت احمدی‌نژاد، مراسم اصلاح‌طلبان بوشهر را لغو کرد.

به گزارش ایسنا، سایت خلیج فارس نوشت: به گفته یکی از فعالان اصلاح‌طلب استان بوشهر با وجود آنکه استاندار و فرماندار، مجوز لازم را برای برگزاری گردهمایی دوم خرداد و با سخنرانی یکی از اصلاح‌طلبان استان صادر کرده بودند اما گروه‌هایی تهدید کردند که در صورت برگزاری مراسم با آن برخورد فیزیکی خواهند کرد و در نهایت شورای تامین، مجوز لازم برای برگزاری مراسم را نداد.

نوشاد نوشادی رئیس شورای هیات‌های مذهبی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم با اشاره به برگزاری همایش دوم خرداد گفته بود: به فتنه‌گران اجازه نمی‌دهیم در قالب برنامه دوم خرداد فتنه‌های خود را اجرایی کنند چرا که هیات‌های مذهبی استان بوشهر تمامی برنامه‌های این روز را رصد و با متخلفان برخورد قانونی می‌کنند و ولایت‌مداران و سربازان ولایت در استان بوشهر اجازه هیچ‌گونه تحرکی که انقلاب اسلامی را زیر سوال ببرد، نمی‌دهند.

پورکبگانی فرماندار بوشهر در دولت احمدی‌نژاد و از مخالفان همایش‌های اصلاح‌طلبان در دولت خاتمی هم دو شب قبل از مراسم در مسجد قرآن گفت: اجازه برگزاری این مراسم را نخواهیم داد.

ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان استان بوشهر هم اعلام کرد که همایش بزرگداشت دوم و سوم خرداد در بوشهر به دلیل برخی مانع‌تراشی‌ها لغو شد.

این تشکل سیاسی اعلام کرد: هر چند قانون اساسی جمهوری اسلامی تشکیل اجتماعات قانونی را حق ملت دانسته و برای تجمعات قانونی در فضاهای بسته نیاز به اخذ هیچ مجوزی نیست، با این حال ما برای پیشگیری از هر گونه بهانه‌تراشی، درخواست مجوز تجمع روز جمعه 2 خرداد را هم به مسئولان استان داده و فراتر از این در اقدامی بی‌سابقه ریز برنامه‌هایمان را هم به مقامات مسئول ارائه کردیم اما به دلیل برخی مانع‌تراشی‌ها این همایش لغو شد.

فرماندار بوشهر در دولت احمدی‌نژاد و رئیس هیات امنای مسجد قرآن دو شب قبل از برگزاری همایش بزرگداشت دوم خرداد در بوشهر، در اظهاراتی تند خواستار لغو این همایش شده بود.

جعفر پورکبگانی چهارشنبه شب در جمع نمازگزاران مسجد قرآن با بیان اینکه برای برگزاری جلسه دوم خرداد دو شرط داریم وگرنه اجازه برگزاری آن را نخواهیم داد، گفت: برگزارکنندگان همایش دوم خرداد باید نام 9 دی را که روی مجتمع فرهنگی و هنری و محل همایش است، در بنرهایشان هم ذکر کنند. شرط دوم هم این است که اعلام کنند میرحسین موسوی عامل انگلیس و صهیونیست است.

فرماندار اسبق بوشهر که یکی از مخالفان جدی همایش‌های اصلاح‌طلبان در دولت خاتمی بود، در سخنرانی اخیرش نگفته چگونه جلوی برگزاری همایش اصلاح‌طلبان را خواهد گرفت.

البته همایش اصلاح‌طلبان بوشهر که قرار بود بعد از ظهر جمعه همزمان با دوم خرداد برگزار شود، با درخواست چهره‌های تندروی منتسب به اصولگرا و برخی مانع‌تراشی‌ها لغو شد.

همزمان اجتماع «دلواپسان» توافق ژنو پنج‌شنبه شب در مسجد قرآن برگزار شد.

انتهای پیام

کد N299518