وزیر دفاع:تعمیق مناسبات با جمهوری آذربایجان جایگاه ویژه‌ای در سیاست خارجی ایران دارد

وزارت دفاع,حسين دهقان

وزیر دفاع و پشتیاتی نیروهای مسلح گفت: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر توسعه روابط با کشورهای همسایه مبتنی بوده و تعمیق مناسبات با باکو از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وزیر دفاع و پشتیاتی نیروهای مسلح گفت: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر توسعه روابط با کشورهای همسایه مبتنی بوده و تعمیق مناسبات با باکو از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ سردار دهقان در این دیدار با ذاکر حسن اوف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در حاشیه سومین نشست بین المللی امنیت در مسکو با اشاره به موضوعات سومین نشست بین المللی امنیت در مسکو گفت: آنچه امروز در این نشست قابل توجه بود نگرانی و نارضایتی همه کشورها از مداخله قدرت ها در امور داخلی کشورهای دیگر بود.

وی مداخلات آمریکا در امور داخلی کشورهای دیگر را از عوامل مهم ایجاد بی ثباتی در سطوح منطقه ای و بین المللی دانست و افزود:برای مقابل با این رویکرد نادرست همه باید تلاش کنند تا مناسبات حاکم بر روابط بین المللی عادلانه و مبتنی بر احترام متقابل باشد.

دهقان همچنین با تاکید بر ضرورت تسریع در اجرای توافقات اخیر تهران خاطرنشان کرد که اراده سیاسی سران دو کشور برای توسعه روابط نقش مهمی در این زمینه دارد.

بنابراین گزارش،حسن اوف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار از سفر اخیر خود به کشورمان ابراز خرسندی و اعلام کرد که خاطرات خوبی از این سفر در ذهن وی نقش بسته است.

وی با اشاره به دیدار اخیر رییس جمهوری کشورمان با همتای آذری خود در شانگهای چین و تاکید دو طرف بر لزوم توسعه همکاری های همه جانبه، ابراز امیدواری کرد که وزارتخانه های دفاع دو کشور نیز بتوانند همکاری های خود را با عطف به این وضعیت گسترش دهند.

وزیر دفاع جمهوری آذربایجان خواستار تلاش دو طرف برای تسریع در اجرای همکاری های دوجانبه میان تهران و باکو شد.

وی همچنین با ابراز ناخرسندی از وجود استانداردهای دوگانه در مناسبات بین المللی از ناکارآمدی سازمان امنیت و همکاری اروپا در حل مناقشه قره باغ ابراز نارضایتی کرد.

انتهای پیام

کد N298872