انگلیسی‌ها و هلندی‌ها آغاز انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا را کلید زدند

سیاسی

مردم انگلیس و هلند امروز (پنج شنبه) در آغاز انتخابات پارلمان اروپا به پای صندوق‌های رای رفتند.

مردم انگلیس و هلند امروز (پنج شنبه) در آغاز انتخابات پارلمان اروپا به پای صندوق‌های رای رفتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، این انتخابات که از هلند آغاز شد طی چهار روز در تمامی 28 کشور عضو اتحادیه اروپا برگزار خواهد شد و انتظار می‌رود نتایج بسیار جدی برای احزابی که خواهان برچیدن اتحادیه اروپا از داخل کشورشان هستند، داشته باشند.

پس از دو ماه رقابت و برگزاری نظرسنجی‌های عمومی که معمولا در مخالفت با اتحادیه اروپا بوده 380 میلیون اروپایی در 28 کشور، 751 نماینده را برای پارلمان اروپا انتخاب می‌کنند.

در حالی که اروپا درگیر رفع بحران اقتصادی، بیکاری و رشد منفی است این انتخابات احتمالا بتواند حمایت بیشتری را در میان احزاب ضد اروپایی چه راست و چه چپ به وجود آورد.

در انگلستان حزب مستقل انگلیس که خواهان کنترل بیشتر بر مهاجرت‌ها و عقب نشینی از اتحادیه اروپاست احتمالا بتواند آراء قابل توجهی به دست آورد.

همین داستان انتظار می‌رود در هلند رخ دهد و حزب ضد اسلامی و ضد اروپای آزادی که خواهان ائتلاف با جبهه ملی راستگرای فرانسه است 23 درصد آرا را به دست آورد.

هلند گفته است تا بعد از ظهر امروز نتایج آرا را اعلام می‌کند اما انگلیس تا روز یکشنبه نتایجش اعلام نخواهد شد.

بقیه کشورها 25 مه(4 خرداد) رای خواهند داد و به خصوص کشورهای فرانسه، دانمارک، بلغارستان، ایتالیا و سوئد نتایج مهمی خواهند داشت.

انتهای پیام

کد N296233