نوبخت: نمی خواهیم سپاه با بخش خصوصی رقابت کند/ با پول های آزادشده قطعه هواپیما می خریم

معاون رییس جمهور,همایش هادیان سپاه

تهران-ایرنا- معاون رییس جمهور در همایش سراسری هادیان سیاسی سپاه گفت: نمی خواهیم سپاه با بخش خصوصی رقابت کند، ولی کارهای بزرگی را که از توان بخش خصوصی خارج است باید سپاه انجام دهد.

به گزارش ایرنا به نقل از سپاه نیوز، «محمدباقر نوبخت» در بیستمین همایش سراسری هادیان سیاسی سپاه افزود: اکنون سپاه از ظرفیت های زیادی برای سازندگی و آبادنی کشور برخوردار است.

وی گفت:در حال حاضر هم این گونه پروژه ها را به نیروهای مسلح به ویژه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا واگذار خواهیم کرد.

معاون راهبردی و برنامه ریزی رئیس جمهور افزود: اکنون سپاه پروژه های بزرگی در سراسر کشور در دست اجرا دارد و در حال بهره برداری است.

نوبخت گفت: دولت یازدهم تصمیم گرفته است که در فاز دوم هدفمندی یارانه ها بخش زیادی از درآمدهای حاصله از افزایش قیمت حامل های انرژی را به صورت غیرنقدی در اختیار خانواده ها قرار دهد.

وی افزود: مبلغ یک هزار و 300 میلیارد تومان از محل انصراف دو میلیون و چهارصد هزار نفر از مردم که از دریافت یارانه انصراف داده اند، صرفه جویی شده که ما این مبلغ را در جهت رفاه و سلامت مردم مصرف می کنیم که از جمله آثار آن، رایگان شدن 90 درصد هزینه های بیمارستان ها و کاهش قیمت دارو و درمان است.

نوبخت در ادامه گفت: دولت در فاز دوم هدفمندی قانون را رعایت خواهد کرد؛ یعنی 50 درصد از درآمدهای حاصله از افزایش قیمت حامل های انرژی را به صورت یارانه نقدی به مردم خواهد داد و 30 درصد آن را برای رونق تولید و اشتغال و کسب و کار صرف می کند و 20 درصد را هم صرف امور اجرایی خواهد کرد.

به گفته وی، تاکنون 2/4 میلیارد دلار از پول بلوکه شده ایران آزاد شده و در اختیار ایران است که با بخشی از این پول قطعات هواپیماها خریداری می شود و به زودی وارد ایران خواهد شد.

نوبخت با اشاره به راهبرد اقتصاد مقاومتی گفت: برای اجرا کردن اقتصاد مقاومتی در برنامه ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور تصمیم جدیدی داریم و با توجه به افق 1404 تغییر اساسی در برنامه ایجاد خواهیم کرد تا پایه های اقتصاد کشور قوی شود.

سیام**9173** 1418
کد N295361