رسایی خطاب به تیم مذاکره کننده: ملت پشت شماست

سیاسی

رسایی ضمن تشکر از منتقدان توافق نامه ژنو،‌ از تیم مذاکره کننده هسته‌ای برای آن چه که «مذکرات حقوقی با دقت و بدون خوشبینی» نامید، تشکر کرد.

رسایی ضمن تشکر از منتقدان توافق نامه ژنو،‌ از تیم مذاکره کننده هسته‌ای برای آن چه که «مذکرات حقوقی با دقت و بدون خوشبینی» نامید، تشکر کرد.

به گزارش خبرنگار ژارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود از نمایندگان مجلس، ‌رسانه‌ها،‌ تشکل‌های دانشجویی که به گفته او «علی‌رغم نامهربانی و توهین‌ها مردانه ایستادند و توافقنامه را نقد کردند و علی‌رغم منع حضور در سازمان صدا و سیما توانستند افکار عمومی را نسبت به این موضوع حساس و بدنه اجتماعی را باخود همراه کنند و موجب تغییر روش مذاکره تیم مذاکره کننده شوند» تشکر کرد.

رسایی ادامه داد: همچنین از تیم مذاکره کننده تشکر می‌کنم که در دور جدید مذکرات حقوقی با دقت و بدون خوشبینی به دولت‌های استکباری پای میز مذاکره حاضر شدند و برخلاف دوره قبل در نقطه‌ها و ویرگول‌ها دقت ‌کردند و از حقوق ملت کوتاه نیامدند.

نماینده مردم تهران در ادامه خطاب به وزیر امور خارجه گفت: امیدوارم که همیشه مانند این دور از مذاکرات دلاور باشید و نه مانند دوره‌های قبل که دل‌آور بودید البته بدانید چون از حقوق ملت دفاع کردید و مانند مرحله قبل به ثمن بخس این حقوق را واگذار نکردید حتما آنها شما را به خاطر این ایستادگی در فشار خواهند گذاشت ولی بدانید ملت پشت سر شماست اگر اینگونه مذاکره کنید که این بار کردید.

وی همچنین با اشاره به اظهارات اخیر رییس جمهور در مورد افرادی که از تحریم ها سواستفاده کرده‌اند ادامه داد: البته ما شما را به خاطر این ایستادگی مزمت نمی‌کنیم ما به شما تهمت نمی‌زنیم. ما مانند آقای روحانی نمی‌گوییم که عده‌ای به نام ایستادگی در برابر ابرقدرت‌ها جیب مردم را زدند و اموال مردم را غارت کردند.

این عضو جبهه پایداری در ادامه اظهاراتش افزود: آیا ایستادگی این بار دولت و تیم مذاکره کننده در برابر زیاده‌خواهی‌های غرب برای زدن جیب مردم است این جه نوع سخن گفتن است. آقای مردم جیب مردم را آنهایی زدند که نه تنها ایستادگی نکردند بلکه سه سال به انگلیس پناهنده شدند و سر در پرونده‌هایی مثل کرسنت و استات اویل داشتند و در مکالمات تلفنی‌شان با یک ضد انقلاب اقرار می‌کنند که با بابا تقسیم کار کرده‌اند تا به نظام فشار بیاورند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار از دادستان کشور این بود تا در مورد پرونده آقازاده صحبت کند و تکلیف را مشخص کند که مردم منتظر آن هستند.

انتهای پیام

کد N294397