۰
خالد مشعل :

مقاومت تنها گزینه برای بازپس گیری فلسطین است/ به اشغالگران امتیاز نخواهیم داد

  • ۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
آفریقا و خاورمیانه

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) با تاکید بر نامشروع بودن رژیم صهیونیستی، مقاومت را تنها گزینه برای بازپس گیری حقوق غصب شده ملت فلسطین و اخراج اشغالگران قدس دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، خالد مشعل خاطر نشان کرد بزرگداشت سالروز نکبت(روزی که صهیونیستها سرزمین فلسطین را اشغال کردند)، یادآوری مسیر مقاومت و تبدیل اشغالگری و آوارگی به آزادی و بازگشت به سرزمین است.

مشعل در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت : اسرائیل از لحظه نکبت(روز اشغال فلسطین) با وجود ماشین کشتار نتوانسته است مشروعیت کسب کند و ملت ما در داخل فلسطین ملت ریشه دار است و مردم آواره در خارج از فلسطین هم به فرزندانشان راه بازگشت به فلسطین را آموزش می دهند.

وی با تاکید بر ضرورت تشکیل کشور فلسطین در تمام سرزمین فلسطین و اخراج تمام اشغالگران خاطر نشان کرد تحقق اهداف ما مستلزم مقاومت و وحدت ملی است.

مشعل تصریح کرد مقاومت تا زمانی که اشغالگری وجود دارد، ادامه خواهد یافت  و هیچ تعارضی میان فعالیت سیاسی و مقاومت نیست، زیرا سیاست جایگزین مقاومت نیست.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد مقاومت گزینه ما از لحظه اقامت در اردن تا انتقال به سوریه و ورودمان به قطر بوده است.

وی با اشاره به عصبانیت اشغالگران قدس از تلاش حماس برای آشتی با فتح و مانع تراشی آمریکایی ها در این زمینه خاطر نشان کرد ما به خاطر آشتی امتیاز دادیم اما هرگز به اشغالگران امتیاز نمی دهیم.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.