دیدار امیرعبداللهیان با وزیر خارجه یمن درباره دیپلمات ربوده شده/ معاون وزیرخارجه از صنعا عازم دوحه شد

سیاست خارجی

در دیدار معاون عربی آفریقای وزیر امورخارجه کشورمان با وزیر امور خارجه یمن درباره آخرین اقدامات مقامات این کشور درباره وضع نور احمد نیکبخت دیپلمات ربوده شده کشورمان گفتگو شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان در این دیدارها درباره موضوعات مورد علاقه دو کشور گفتگو و رایزنی کرد و مناسبات جمهوری اسلامی ایران و یمن را مبتنی بر روابط تاریخی و فرهنگی عمیق دانست که از ظرفیت های بسیاری برای گسترش برخوردار است.

معاون وزیر امورخارجه همچنین در این دیدارها درباره آخرین اقدامات مقامات یمن درباره وضع نور احمد نیکبخت دیپلمات ربوده شده کشورمان گفتگو کرد و با تشکر از آنان، اقدامات بیشتر مسئولان یمن را برای آزادی هرچه سریعتر وی خواستار شد.

وزیر امورخارجه یمن نیز در این دیدار با خوش آمدگویی به معاون عربی آفریقای وزیر امورخارجه کشورمان سفر وی را صفحه جدیدی در روابط دو کشور دانست و افزود: همه مقامات یمن بر توسعه و گسترش روابط دوستانه با جمهوری اسلامی ایران تاکید دارند و آن را به نفع ثبات و امنیت یمن و منطقه می دانند.

وزیر امورخارجه و رئیس سازمان امنیت ملی یمن همچنین در دیدار امیرعبداللهیان با تاکید بر سلامت دیپلمات ربوده شده کشورمان افزودند : اقدامات مختلفی برای شناسایی عاملان شهادت ابوالقاسم اسدی دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در یمن انجام داده اند.

این مقامات یمنی همچنین اظهار امیدواری کردند هرچه سریعتر نوراحمد نیکبخت آزاد  شود و به ایران بازگردد.

معاون عربی افریقای وزیر امورخارجه پس از دیدار و گفتگو با مسئولان یمن ، برای برگزاری دومین کمیته سیاسی مشترک جمهوری اسلامی ایران و قطر عازم دوحه شد.