در آستانه سی و دومین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی مطرح شد:

بیانیه بانوان 16 تشکل‌ دانشجویی و استادان به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

سیاست داخلی

اینک در آستانه بعثت رسول مهربانیها و همچنین سی و دومین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی شایسته است بانوان شاغل به تحصیل و آموزش در دانشگاه سپاس خود را از بنیان‌گذاران دانشگاه خصوصاً جنابعالی که تاثیر گذاری غیرقابل انکاری در تغییر نگرش و فرهنگ سازی جامعه به تحصیل و اشتغال زنان مسلمان ایران زمین داشتید ابراز نمائیم.

جمعی از بانوان فعال در 16 تشکل‌ دانشجویی و استادان به آیت الله هاشمی رفسنجانی در آستانه بعثت پیامبر رحمت و مهربانی (ص) و سی و دومین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی  خطاب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بیانیه‌ای صدر کردند.

به گزارش ایلنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:

ریاست محترم هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی
سلامٌ علیکم
در روزگاری که هنوز حتی در برخی از کشورهای به ظاهر مسلمان دختران و زنان بیگناه را با نگاه ابزاری می‌بینند و تهدید می‌کنند آنان را به عنوان برده در بازار می فروشند، آنگاه عظمت رسالت خاتم الانبیا محمد مصطفی (ص) و عمق درد و رنج آن معلم راستین بشریت را احساس می‌کنیم که چگونه در میان مردمانی جاهل و ناآگاه که زنان را زنده بگور می‌کردند پیامبری با معجزه کتاب و با اخلاق و رفتارش ارزش و حرمت انسان را به عالمیان آموزش داد.
اینک در آستانه بعثت رسول مهربانیها و همچنین سی و دومین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی شایسته است  بانوان شاغل به تحصیل و آموزش در دانشگاه سپاس خود را از بنیان‌گذاران دانشگاه خصوصاً جنابعالی که تاثیر گذاری غیرقابل انکاری در تغییر نگرش و فرهنگ سازی جامعه به تحصیل و اشتغال زنان مسلمان ایران زمین داشتید ابراز نمائیم.
چه غرورآفرینند آن عزیزانی که در کمال صداقت، وفاداری و پایمردی به اهداف عالیه انقلاب اسلامی و بنیان گذار آن با تلاش خالصانه و سازنده، فرصت های حضور و اعتلای  توانمند زنان در جامعه علمی کشور را فراهم ساختند و اینگونه الگوی دانایی و تحول فرهنگی و تعهد به نسل های آینده شدند.
نتیجه بذر تلاش و کوشش شما، درخت امیدی بود که به بار نشست و نوید بخش آینده ای پرنشاط و زیبا شد. اینک دانشگاه آزاد اسلامی به باور همگان توانسته است در سایه توجهات حضرت حق و زحمات مدیران توانمند و کارآمدی همچون دکتر جاسبی و البته دکتر میرزاده که به حق از آغاز دوره ریاست ایشان موجی از شور و نشاط در میان بانوان دانشگاهی ایجاد و بارقه‌های
امید به فردایی بسی روشنتر در نتیجه تدابیر و سیاست های اندیشمندانه این مدیر مدبر در راستای گسترش و اوج گیری کیفی دانشگاه آزاد اسلامی و پدیدار گشته است و زمینه را برای ارتقای سرمایه های فرهنگی و عمومی شدن آموزش در کشور و بهره مندی از فواید علمی و آموزشی آن در عرصه های گوناگون فراهم ساخته و ثابت نمود که اسلام به زن در جامعه به عنوان انسان می نگرد، نه بر اساس زن بودن.

ثنا گوی تو باشد هر گیاهی                                  اگر سرچشمه زاینده باشی

1.      تشکل اساتید دانش پژوهان واحد کرمانشاه
2.      تشکل اساتید کوثراندیشه واحد فلاورجان
3.      تشکل اساتید اندیشه نو واحد سنندج
4.      تشکل اساتید نور واحد مهاباد
5.      تشکل اساتید سولدوز واحد نقده
6.       تشکل اساتید رحمت واحد همدان
7.      تشکل دانشجویی پویا واحد چالوس
8.      تشکل دانشجویی نهال واحد چالوس
9.      تشکل دانشجویی انتظار واحد کرمانشاه
10.  تشکل دانشجویی آرمان واحد تهران پزشکی
11.  هیات مذهبی دانشجویی محبان الرسول(ص) واحد چالوس
12.  تشکل دانشجویی یوسف الزهرا (ص) واحد فلاورجان
13.  تشکل دانشجویی مجمع اسلامی فاطمیه واحد دهاقان
14.  تشکل دانشجویی انجمن اسلامی دانشجویان واحد بروجرد
15.  تشکل دانشجویی پیروان ولایت (خواهران) واحد کرمانشاه
16.  تشکل دانشجویی کانون اسلامی دانشجویان واحد خلخال

 

کد N292959