منابع سیاسی فاش کردند؛

خشم سران تل‌آویو از نزدیک شدن عربستان به ایران/ اسرائیل در موضع‌گیری علیه توافق ژنو تنها ماند

ایران در جهان

محافل سیاسی صهیونیستی با اشاره به تحرکات اخیر در سطح منطقه از نزدیک شدن ایران و عربستان ابراز نگرانی کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه صهیونیستی هاآرتض در گزارشی به موضوع بهبود نسبی روابط ایران و عربستان پس از دعوت "سعود الفیصل" وزیرخارجه عربستان از "محمدجواد ظریف" همتای ایرانی خود پرداخته است.

در این گزارش آمده است: نزدیک شدن ایران و عربستان به یکدیگر، اسرائیل را در موضع گیری علیه توافق هسته ای میان کشورهای غربی و ایران تنها می گذارد.

محافل بلندپایه سیاسی اسرائیلی معتقدند: تلاشهای "بنیامین نتانیاهو" برای القای این مسئله که عربستان سعودی و کشورهای عربی به اصطلاح میانه رو در منطقه همان موضع رسمی اسرائیل را در قبال توافق هسته ای ژنو را دارند، در عالم واقعیت وجود ندارد.

بنابر اعلام این منابع، سیاستهای اسرائیل که زمانی باعث تشدید تحریمها علیه ایران و قانع نمودن جهان به بسیج شدن علیه تهدیدات نظامی این کشور شده بود، هم اکنون کارکرد گذشته را ندارد و باید گفت که ماموریت اسرائیل در موضوع هسته ای ایران به پایان راه رسیده است.

خاطرنشان می شود "سعود الفیصل" وزیرخارجه عربستان سعودی اخیرا به صورت رسمی از "محمد جواد ظریف" وزیرخارجه ایران برای سفر به عربستان دعوت به عمل آورد. سعود الفیصل در اظهاراتی بیان کرد که ریاض برای گفتگو با ایران آماده است و همچنین در هر زمانی از سفر وزیر خارجه ایران به ریاض استقبال می کند. ناظران منطقه ای معتقدند برکناری "بندر بن سلطان" رئیس سابق سرویس اطلاعاتی عربستان بیانگر تغییر راهبردی سیاستهای ریاض در قبال مسائل منطقه ای از جمله روابط با ایران است.