معاون اول رئیس‌جمهور: دولت می‌خواهد با فساد مبارزه کند، اما نه با شعار

ایرنا نوشت:

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر اینکه نمی توان با شعار با فساد مبارزه کرد، گفت: این دولت بنا دارد با فساد مبارزه کند و این را در عمل ثابت خواهیم داد.

اسحاق جهانگیری عصر امروز (دوشنبه) در همایش ملی تجلیل از نخبگان علمی و فرهنگی ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، افزود: با شعار نمی‌شود با فساد مبارزه کرد؛ با شعار تنها می‌شود به رقیب سیاسی خود اتهام زد و ما نشان خواهیم داد که در عمل با فساد مبارزه می‌کنیم و اهل شعار نیستیم.

وی ادامه داد: امروز فساد مثل خوره به جان نظام افتاده است و مردم می‌بینند که یک نفر ۹۰۰۰ میلیارد تومان از پول کشور را به جیب می‌زند.

جهانگیری تصریح کرد: مردم می‌بینند که در میادین مشترک گازی و نفتی میلیاردها دلار از منابع‌مان را کشورهای دیگر می‌برند؛ مردم از مدیرانشان انتظار ندارند که ببینند کشورهای دیگر حقشان را می‌برند و آن‌ها نظاره‌گر باشند و بگویند چون آدم‌های خوبی هستیم باید طور دیگری عمل کنیم.

جهانگیری افزود: قبل از مسئولیت جدید، نامه‌ای به یکی از بزرگان نوشتم و گفتم که فلان کشورها، که در آن نامه اسم برده بودم، دارند در کشور ما پول خرج می‌کنند که پروژه‌ها به بهره‌برداری نرسد؛ نحوه خرج کردن پول آن‌ها به این گونه بوده که گاهی مدیری را بدنام می‌کنند و گاهی سنگ‌اندازی می‌کنند.

 

23503

کد N291147