شمار تلفات درگیری‌های سوریه به 162 هزار تن رسید

سیاسی

بر اساس گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، تاکنون حداقل 162 هزار تن در درگیری سه ساله این کشور کشته شده و هزاران تن دیگر نیز پس از دستگیری توسط دولت سوریه یا شورشیان مخالف، ناپدید شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مقر آن در انگلیس است، اعلام کرد که تلفات نیروهای دولتی سوریه در درگیری‌های این کشور بیشتر از تلفات شورشیان مخالف دولت بوده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه ضمن اعلام اینکه حداقل 54 هزار غیرنظامی از آغاز درگیری‌ها در سوریه کشته شده‌اند، گزارش داد که حدود 62 هزار و 800 تن از قربانیان درگیری‌های سوریه نیز نیروهای ارتش سوریه، شبه‌نظامیان سوریه حامی بشار اسد، نیروهای حزب‌الله لبنان و مبارزان خارجی نزدیک به اسد هستند.

این در حالی است که به ادعای این نهاد ناظر درگیری‌های سوریه، تعداد تلفات شورشیان سوریه از جمله مبارزان جبهة النصرة و دیگر گروه‌های افراطی و همچنین سربازانی که ارتش سوریه را ترک کرده و در طرف مقابل قرار گرفته‌اند، حدود 42 هزار و 700 تن بوده است.

طبق اعلام این نهاد حدود 3000 تن که هویت یا وابستگی به آن‌ها نیز مشخص نیست، در این درگیری‌ها کشته شده‌اند.

از آنجایی که طرفین درگیر در سوریه تعداد تلفات خود را کمتر از میزان واقعی گزارش می‌دهند، تخمین دقیق این میزان غیر ممکن است.

بر اساس گزارش این نهاد، آمارهای ارائه شده 18 هزار نفری را که توسط دولت و همچنین 8 هزار تنی را که به وسیله مخالفان و شورشیان بازداشت شده‌اند و اطلاعی از سرنوشت آنها نیست، شامل نمی‌شود.

انتهای پیام

کد N290726