مادورو به کمک فلسطینیان می شتابد

ونزوئلا

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد که کشورش قصد دارد در چهارچوب توافقات میان ونزوئلا و تشکیلات خودگردان به فلسطین نفت ارسال کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل ا ز پایگاه اینترنتی عرب نیوز، نیکلاس مادور، رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد که در چهارچوب توافقات صورت گرفته در جریان سفر محمود عباس به ونزوئلا، کشورش قصد دارد به فلسطینی ها نفت و سوخت بدهد. ونزوئلا که دارنده بزرگترین ذخایر نفتی جهان است، اعلام کرده است که سالیانه نزدیک به 240.000 بشکه نفت به فلسطینیها خواهد داد. رئیس جمهور ونزوئلا به جزئیات بیشتری در این باره اشاره نکرد.
گفتنی است در جریان ملاقات میان محمودعباس و مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا به رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اطمینان خاطر داد که از عضویت ناظری فلسطین در سه سازمان منطقه ای در حوزه آمریکای لاتین حمایت می کند. این سازمانها عبارتند از: اتحادیه کشورهای آمریکای جنوبی(اوناسور)( the Union of South American Nations (UNASUR، اتحاد بولیواری برای مردم آمریکا ما(the Bolivarian Alliance for the Peoples of Our America (ALBA و جامعه کشورهای حوزه آمریکای لاتین و کارائیب (Community of Latin American and Caribbean States (CELAC
مادورو در این باره گفت که فلسطینی ها حق دارند تا با جهانیان رابطه تجاری داشته باشند.
گفتنی است در جریان سومین سفر محمود عباس به ونزوئلا در طول 5 سال اخیر، رئیس تشکیلات خودگردان از مقبره چاوز نیز دیدن کرد.

4952

کد N290138