ارتش درگذشت حسین پرتوی را تسلیت گفت

سیاست داخلی

حسین پرتوی، خالق عکس معروف و تاریخی دیدار همافران ارتش با حضرت امام خمینی(ره) در مدرسه علوی در سال 57، پس از سالها تحمل درد و رنج بیماری در سن 72 سالگی درگذشت.

روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران درگذشت حسین پرتوی را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ضمن تسلیت درگذشت این هنرمند متعهد کشورمان، نقش و تأثیر هنرمندانی متعهد همچون حسین پرتوی در پیروزی انقلاب و انعکاس نقش حساس ارتش در به ثمر رساندن نهال نوپای انقلاب اسلامی را بسیار موثر دانسته و همگام با سایر اقشار جامعه یاد و خاطره این عکاس مومن و انقلابی را گرامی می­دارد.

حسین پرتوی، خالق عکس معروف و تاریخی دیدار همافران ارتش با حضرت امام خمینی(ره) در مدرسه علوی در سال 57، پس از سالها تحمل درد و رنج بیماری در سن 72 سالگی درگذشت.

از جمله آثار این هنرمند می‌توان به عکس مربوط به بسته شدن فرودگاه به فرمان بختیار در ۴ بهمن ماه ۱۳۵۷، عکس مربوط به اعدام سران حکومت پهلوی در دبیرستان‌های علوی و رفاه، عکس مربوط به ورود امام خمینی (ره) به ایران در فرودگاه مهرآباد در روز۱۲ بهمن ۱۳۵۷ و عکس تاریخی و ماندگار مربوط به بیعت همافران با امام خمینی (ره) در تاریخ ۱۹ بهمن ۱۳۵۷اشاره کرد.

مرحوم پرتوی همچنین برگزاری چندین نمایشگاه عکس با موضوعات انقلاب و دفاع مقدس، دریافت لوح تقدیر از نخستین جشنواره تخصصی مطبوعات ورزشی در ایران، دریافت لوح و تندیس از دومین همایش تجلیل از فجرآفرینان عاشورایی(بهمن ۱۳۸۵)، دریافت لوح و مدال در همایش راویان نور و بزرگداشت عکاسان انقلاب (بهمن ۱۳۸۶) و دریافت تقدیرنامه از فرمانده نیروی هوایی ارتش در آستانه بیست و نهمین سالروز بیعت همافران با امام خمینی (ره) در بهمن ۱۳۸۶ را در کارنامه‌ هنری خود دارد.

مرحوم حسین پرتوی سال‌ها از بیماری ALS رنج می‌برد.

کد N289642