در جلسه هیأت دولت مطرح شد:

تصویب آیین‌نامه قانون حفاظت از دریاها و رودخانه‌های قابل کشتیرانی در مقابل آلودگی نفتی

دولت

در این جلسه همچنین ضمن بحث و تبادل نظر پیرامون مهم ترین مسایل کشور، گزارشی از اقدامات وزارت کشور درباره آسیب های اجتماعی ناشی از مواد مخدر و رویکرد جدید مبارزه با آن نیز ارائه شد.

هیات دولت در جلسه عصر  دیروز (یکشنبه) به ریاست رییس جمهوری، آیین نامه قانون حفاظت از دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی در مقابل آلودگی به مواد نفتی را تصویب کرد.

به گزارش ایلنا، این آیین نامه با هدف حفاظت از محیط زیست دریایی و به دلیل تنوع و حجم بالای منابع آلوده کننده نفتی ناشی از فعالیت های کشتیرانی و سکوهای اکتشاف و استخراج نفت بویژه در منطقه خلیج فارس و دریایی عمان و اعمال حاکمیت مؤثر بر آب های تحت حاکمیت و نیز ضرورت مقابله با آلودگی نفتی تصویب شد.

در این جلسه همچنین ضمن بحث و تبادل نظر پیرامون مهم ترین مسایل کشور، گزارشی از اقدامات وزارت کشور درباره آسیب های اجتماعی ناشی از مواد مخدر و رویکرد جدید مبارزه با آن نیز ارائه شد.

اقدامات پیشگیرانه، درمان، مقابله با عرضه و تقویت صیانت اجتماعی از طریق اشتغال زایی بهبود یافتگان و حمایت از خانواده آنان، توانمندسازی و گسترش آموزش های تخصصی و جلب مشارکت های مردمی، سازمان های غیردولتی و دستگاه های اجرایی نیز از دیگر اقدامات ستاد مبارزه با مواد مخدر در قالب رویکرد جدید اعلام شد.

در ادامه جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بحث و بررسی به تصویب هیأت وزیران رسید.

با تصویب هیأت وزیران، وزارت کشور موظف شد با همکاری همه دستگاه های اجرایی و از طریق استانداری ها، فرمانداری ها، بخشداری ها، شهرداری ها و دهیاری های استان های ساحلی و همچنین استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و سازمان های مردم نهاد، سواحل کشور را در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، ایمنی، امنیتی و عمرانی مدیریت و ساماندهی کند.

تعیین نصاب معاملات موضوع ماده (3) قانون برگزاری مناقصات نیز از دیگر مصوبات جلسه امروز هیأت دولت بود.

براساس یکی دیگر از مصوبات جلسه امروز دولت، به وزارت جهادکشاورزی اجازه داده شد تا با هماهنگی معاونت حقوقی رییس جمهوری و وزارت امور خارجه نسبت به مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اکوادور اقدام کند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز بر اساس مصوبه دولت مسئول تدوین، تنظیم و ابلاغ و نظارت بر قیمت دارو، واکسن، شیر خشک و تجهیزات و ملزومات پزشکی شد.

کد N289120