۰

آرین‌منش: کاسبان سیاسی، از شرایط تحریم برای حذف رقبای سیاسی خود استفاده کردند

  • ۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
رهبري,مجلس شوراي اسلامي,مذاكرات ايران و گروه 1 5,تحريم

یک نماینده پیشین مجلس گفت: کسانی که در راه انجام صحیح و پیشبرد مذاکرات سنگ‌اندازی می‌کنند، عملاً در راه منافع ملی سنگ‌اندازی کرده‌اند چون موفقیت و تقویت تیم مذاکره‌کننده، موفقیت و تقویت نظام جمهوری اسلامی است.

یک نماینده پیشین مجلس گفت: کسانی که در راه انجام صحیح و پیشبرد مذاکرات سنگ‌اندازی می‌کنند، عملاً در راه منافع ملی سنگ‌اندازی کرده‌اند چون موفقیت و تقویت تیم مذاکره‌کننده، موفقیت و تقویت نظام جمهوری اسلامی است.

محمدجواد آرین‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه "مذاکرات مهم‌ترین اقدام دیپلماتیک نظام جمهوری اسلامی است"، اظهار کرد: معمولا تیمی برای مذاکره انتخاب می‌شود که اعضای آن به لحاظ توان سیاسی و تحرک دیپلماتیک و تسلط بر مسائل، قوی‌ترین و تواناترین افرادی و دارای صلاحیت‌های لازم از نگاه نظام و نیز مورد تأیید رهبری و مسئولان نظام باشند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه "برای اطمینان خاطر، تمام جزئیات مذاکرات در سطح عالی زیر نظر شورای عالی امنیت ملی انجام می‌شود"، افزود: مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی دو نماینده دارد و بقیه اعضا از جمله شخص رئیس‌جمهور و مسئولان و مقامات از چهر‌ه‌های شاخص و شناخته‌شده و البته مورد تایید رهبری و نظام هستند.

آرین‌منش با تاکید بر اینکه "مذاکرات هسته‌ای نمی‌تواند با نظر اشخاص رقم بخورد"، تصریح کرد: مذاکرات هسته‌ای یک مساله ملی است و چون سرنوشت سیاسی کشور به آن بستگی دارد هم مسائل کنترل شده، حساب شده و مورد تایید شخص رهبر معظم انقلاب است.

این نماینده پیشین مجلس با اشاره به اینکه "رهبری به صراحت تیم مذاکره‌کننده را فرزندان انقلاب و نیروهای مورد تایید دانسته‌اند و بارها بر ضرورت مذاکره تاکید داشته‌اند"، خاطرنشان کرد: یک گروه از افرادی که با مذاکرات مخالفت می‌کنند، تلقی نادرست از فرمایشات رهبری دارند و نمی‌توانند بین بیانات رهبری آنجا که تیم مذاکره‌کننده را مورد تایید قرار می‌دهند و آنجا که رقبای طرف مذاکره را مورد اعتماد نمی‌دانند، تفکیک قائل شوند پس تشخیص درستی نسبت به این بیانات ندارند.

وی به وجود دسته دیگری از منتقدان اشاره کرد و گفت: گروه دیگری که مخالف مذاکرات است، شاید با دغدغه ملی و وسواس به مسائل می‌خواهد به تیم مذاکره‌کننده هشدار دهد از مسیر صحیح خارج نشود و خط قرمزها را پشت سر نگذارد.

آرین‌منش با بیان اینکه "عده‌ای در جریان تحریم‌ها و محدودیت‌های اقتصادی، یک‌شبه به ثروت‌های انبوه رسیدند"، افزود: عده‌ای با سودجویی یک‌شبه راه صد ساله را پیمودند و به ثروت‌های کلان رسیدند که اینها کاسبان تحریم هستند و از تحریم سود بردند؛ البته در کنار آنها گروه دیگری هم کاسبان سیاسی تحریم هستند و از شرایط پیش آمده تحریم درصدد حذف رقبای سیاسی خود استفاده کردند.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه عده‌ای منافع جناحی و سیاسی خود را بر مصالح ملی ترجیح دادند و حذف رقیب سیاسی داخلی را مهم‌تر از حذف دشمنان انقلاب اسلامی دانستند و کینه‌توزانه به دنبال حذف رقیب بودند و هر اقدامی را که از ناحیه رقبای سیاسی‌شان انجام گرفته بود - هرچند به نفع نظام هم بوده باشد - کاری ناپسند دانستند و علیه آن جبهه‌گیری کردند. گروه دیگر مخالفان مذاکرات نیز مخالفان نظام مقدس جمهوری اسلامی و خارج‌نشینان هستند که با اصل مذاکره مخالفند.

وی در رابطه با اقدام برخی نمایندگان مجلس مبنی بر دعوت از تیم‌های مذاکره‌کننده پیشین و فعلی جهت ارائه گزارش کار و مناظره در مجلس، گفت: اینگونه اقدامات، سیاسی هستند. آقای جلیلی می‌تواند اطلاعات محرمانه و غیرمحرمانه خود را در اختیار مسئولان و تیم مذاکره‌کننده قرار دهد تا از آنها در جهت منافع کشور استفاده شود.

این نماینده پیشین مجلس خاطرنشان کرد: اینکه تلاش کنیم برخی مسائل محرمانه را سیاسی کنیم، اقداماتی بر اساس حرکت‌های جناحی و سلیقه‌ای است و کسانی که دغدغه منافع ملی را داشته باشند بی‌دلیل فضاسازی نکرده و مسائل امنیتی را سیاسی نمی‌کنند و در نتیجه تریبون تبلیغاتی برای دشمنان انقلاب اسلامی درست نخواهند کرد.

آرین‌منش با بیان اینکه "در حال حاضر تیم مذاکره‌کننده نماینده همه نظام جمهوری اسلامی است و همه افراد باید در جهت تایید، حمایت و تقویت آنها اقدام کنند"، گفت: اخیراً در مشهد مقدس کار ارزشمندی صورت گرفت و آقای ظریف در مراسم اهدای احکام خادمی آستان قدس رضوی دعوت و به عنوان خادم افتخاری آستان قدس رضوی انتخاب شد و آیت‌الله واعظی طبسی در این مراسم سخنرانی ارزشمندی کردند و در واقع تیم مذاکره‌کننده را برای حضور در عرصه مذاکرات دوپینگ معنوی کردند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.