۰
معاون مجمع جهانی تقریب مذاهب:

هدف دشمنان، فرمانروایی بر سرنوشت کشورهای اسلامی است

  • ۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
مجمع تقريب

معاون مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: دشمنان اسلام و استکبار جهانی در شرایط کنونی و با توجه به نقشه‌ها و طرح‌های خود سعی در ایجاد تفرقه و فتنه‌انگیزی و برافروختن آتش جنگ طایفه‌ای بین مسلمانان دارند.

معاون مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: دشمنان اسلام و استکبار جهانی در شرایط کنونی و با توجه به نقشه‌ها و طرح‌های خود سعی در ایجاد تفرقه و فتنه‌انگیزی و برافروختن آتش جنگ طایفه‌ای بین مسلمانان دارند.

وی افزود: هدف آن‌ها از این فتنه‌انگیزی چیزی جز غارت ثروت و منابع کشورهای اسلامی و فرمانروایی بر سرنوشت آنان نیست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، تبرائیان که به نمایندگی از آیت‌الله اراکی برای شرکت در اجلاس بین المللی "آزادی مسجدالاقصی و دفاع از مظلوم" در مالزی به سر می‌برد، تصریح کرد: غرب و آمریکا برای مقابله با وحدت امت از افراد ساده اندیشی که دچار فقر فکری و جهل هستند استفاده می‌کند و اهانت به شخصیت والای رسول الله (ص)، توهین به مقدسات اسلامی و ایجاد اختلاف بین شیعه و اهل سنت با استفاده از این افراد انجام می‌شود.

وی افزود: غرب می‌خواهد از این طریق ارزش‌های وحدت بخش پیشتازان تقریب در جهان اسلام از جمله مرحوم آیت الله بروجردی، شیخ شلتوت مصری و بالاخره حضرت امام خمینی (ره) را در ایجاد اتحاد بین مسلمین و تقریب مذاهب ناکام سازد.

تبرائیان در ادامه گفت: مشکلات زیادی بر سر راه دستیابی به تقریب وجود دارد و این امر مهم اسلامی محقق نخواهد شد مگر آنکه علما و نخبگان جامعه اسلامی در این مسیر تلاش کنند و با هوشیار ساختن مردم و تبیین آثار وحدت و تقریب و انتقال این اندیشه به آحاد جامعه، زمینه تقریب و وحدت را در چنین شرایط حساسی فراهم کنند.

معاون بین‌الملل مجمع گفت: البته بزرگان جهان اسلام تلاش زیادی برای ایجاد تفاهم بین شیعه و اهل سنت و خشکاندن ریشه‌های تعصب و افراط‌گری و اشاعه روحیه هم‌گرایی و ایجاد احترام و اعتماد متقابل انجام داده‌اند.

تبرائیان گفت: نقشه استکبار و اسلام هراسان کاشتن بذر فتنه و تفرقه در بین مسلمانان است تا از این طریق زمینه عدم ثبات را در کشورهای اسلامی فراهم کنند و بستر از بین بردن فرهنگ و تاریخ اسلامی را ایجاد نمایند.

وی با تاکید بر این‌که تقریب به معنای یکی شدن نیست و تبلیغات سوء باعث از هم گسیختگی امت اسلامی شده است، گفت: اختلافات مسلمانان صرفا ناشی از اجتهاد است، لذا نباید به آن دامن زد و باید سعی در فرونشاندن آتش فتنه انگیزان کرد.

معاون بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سخنان خود همچنین پیشنهاد تشکیل اتحادیه علمای مقاومت و دفاع از مسجد الاقصی و قدس شریف و همچنین تاسیس جماعت تقریب مذاهب اسلامی در مالزی توسط علما و نخبگان را ارایه کرد که با استقبال شرکت کنندگان در این اجلاس مواجه شد.

اجلاس بین المللی "آزادی مسجدالاقصی و دفاع از مظلوم" که با حضور اندیشمندان، علما و نمایندگانی از کشورهای مختلف جهان اسلام از جمله ایران، اندونزی، مصر، سوریه و قطر در کوالالامپور درحال برگزاری است، فردا به کار خود پایان می‌دهد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.