پیام هاشمی رفسنجانی به مناسبت هفته روابط عمومی

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام,هاشمي رفسنجاني

پیام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به نهمین همایش روابط عمومی الکترونیک و دومین هفته روابط عمومی جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز در هتل المپیک تهران قرائت شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این پیام به شرح زیر است:

«سال 1392 شاهد اتفاق مبارک و فرخنده‌ای برای جامعه برزگ روابط عمومی و به تبع آن، کل کشور بودیم چراکه سال‌ها تلاش اساتید، دانشجویان، مدیران، کارشناسان و فعالان این عرصه سرانجام به بار نشسته بود و به همت تشکل‌های مردم نهاد و فعال عرصه ارتباطات، روز روابط عمومی در قالب هفته روابط عمومی ایران تجلی یافت.

در عصر ارتباطات و تعاملات داخلی و بین‌المللی، دیگر بر کسی پوشیده نیست که عملکرد سازمان‌ها و نهادهای کوچک و بزرگ موجود در دهکده جهانی، بر اساس توانایی آنها در برقراری ارتباط مناسب با مخاطبان و ذی‌نفعان سنجیده می‌شود. از همین رو نقش بی‌بدیل روابط عمومی‌ها، امروز بیش از هر زمانی، بارزتر و مشخص‌تر شده و همه اذعان دارند که حفظ و ادامه حیات سازمان‌ها، منوط به توانایی روابط عمومی آنها در برقراری تعامل و ارتباط صحیح با جامعه است، همان‌گونه که زندگی افراد در جامعه نیز در گرو توانایی ایجاد ارتباط صحیح و مؤثر آنها با سایر هم‌نوعان است.

روابط عمومی با توجه به رسالت‌های مهمی که بر عهده دارد، به عنوان نهادی برآمده از متن مردم، کارساز و اثربخش، نیازمند تقویت و تکامل زیستی است؛ هم از بعد برونی و افزایش حمایت مدیران سازمان‌ها برای مشارکت بیشتر در برنامه‌ریزی‌های سازمانی و هم از جنبه درونی و صنفی، از این منظر به دلیل نبود نهاد متولی و هدایتگر روابط عمومی در کشور، به نظر می‌رسد روابط عمومی‌ها نیاز به مشارکت و همدلی بیشتر برای رشد و تعالی خود دارند و در این میان تقویت نهادهای صنفی و حرفه‌ای و تشکیل سازمان نظام روابط عمومی می‌تواند کارساز و مثمرثمر باشد.

معتقدم روابط عمومی‌ها امروز باید با ارتقای دانش و مهارت‌های خود، پایگاه اصلی خود را به عنوان مشاوران ارشد مدیران سازمان‌ها به دست آورند. این مهم تحقق نمی‌یابد مگر با عزم و اراده همه فعالان این عرصه برای جهت‌دهی مناسب به فعالیت‌های روابط عمومی.

در اینجا فرصت را مغتنم شمرده، فرا رسیدن هفته روابط عمومی را به تمامی استادان، دانشجویان، مدیران، کارشناسان و فعالان این حوزه تبریک می‌گویم. توفیق روزافزون نهاد روابط عمومی را که به معنای توفیق سازمان‌ها و در نهایت رشد و توسعه ایران اسلامی است، از خداوند منان مسألت می‌کنم و از همه دست‌اندرکاران و زحمتکشان برگزاری همایش روابط عمومی الکترونیک تشکر و قدردانی می‌کنم و به آنان خسته نباشید می‌گویم.

اکبر هاشمی رفسنجانی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام»

انتهای پیام

کد N285339