غرب بغداد زیر آب رفت

ایسنا نوشت:

در پی زیرآب رفتن بخش‌های وسیعی از منطقه ابوغریب در حومه پایتخت عراق، سازمان ملل نسبت به احتمال وقوع فجایع انسانی در این منطقه هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، نیکولای مالادینف، نماینده ویژه سازمان ملل در عراق با بازدید از منطقه ابوغریب، واقع در غرب بغداد هشدار داد که اقدام برخی گروه‌ها در غرق کردن مناطق وسیعی از غرب بغداد ممکن است به فجایع انسانی بینجامد.

وی گفت: زیر آب رفتن بخش وسیعی از منطقه ابوغریب باعث آوارگی نزدیک به 1200 خانواده عراقی شده و صدها خانه و ساختمان دولتی و عمومی نیز زیر آب رفته است.

ملادینف از دولت، نیروهای نظامی، مسئولان محلی و رهبران عشایر خواست تا برای کنترل مجدد آب‌های رود فرات اقدامی جدی انجام دهند. وی به گروهی که باعث زیرآب رفتن منطقه ابوغریب شده اشاره‌ای نکرد.

دولت عراق شبه نظامیان نزدیک به القاعده را متهم می‌کند که با تسلط بر سد فلوجه و آزاد سازی آب آن به سوی بغداد سعی دارند تا دولت این کشور را به تن دادن به خواسته‌های خود متقاعد کنند.

شهر فلوجه ماه‌هاست که در دست شبه نظامیان نزدیک به القاعده است و سد این شهر نیز که یکی از بزرگترین سدهای عراق محسوب می‌شود به کنترل این نیروها درآمده است.

دولت عراق از بیم فرار زندانیان نزدیک به القاعده زندان مشهور ابوغریب را که هزاران زندانی در آن نگهداری می‌شد را تخلیه کرده است.

5252

کد N284459