آمریکا به زودی بوکوحرام را سازمان تروریستی اعلام می‌کند

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که به زودی گروه شبه نظامی بوکوحرام را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی در فهرست خود قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری راشاتودی، وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده که آزادی 276 دختر ربوده شده توسط گروه شبه نظامی بوکوحرام در اولویت اصلی دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری ‌آمریکا قرار دارد.

پنتاگون و آژانس آمریکایی برای توسعه بین‌الملل روز پنجشنبه به کمیته روابط خارجی سنا گفتند که ایالات متحده آمریکا درصدد کمک به دولت ابوجا برای مقابله با بوکوحرام است.

این دختران دانش آموز نزدیک به دو ماه است که در اسارت بوکوحرام هستند.

در این نشست میان مقام‌های پنتاگون و آژانس آمریکایی برای توسعه بین‌الملل با کمیته روابط خارجی سنا، مقام‌های آمریکایی توانایی دولت نیجریه را در مقابله با این گروه شبه نظامی زیر سوال بردند.

آلیس فرند، مدیر آفریقایی وزارت دفاع آمریکا گفت: در مجموع دولت نیجریه در انجام اقدامی موثر علیه بوکوحرام ناکام مانده است. با توجه به تهدیدی بسیار پیچیده‌تر از آنچه که ماه گذشته با آن رو به رو بوده‌ایم، نیروهای امنیتی نیجریه در استفاده از استراتژی‌های جدید و تاکتیک‌ها نوین تعلل به خرج داده‌اند.

انتهای پیام

کد N284277