اسماعیل هنیه: حماس ازمقاومت و سلاح آن دست نمی کشد/ نکبت بزودی دامن صهیونیست ها را می گیرد

اسماعیل هنیه,مقاومت

بیروت - ایرنا -«اسماعیل هنیه» نخست وزیر دولت فلسطین در نوار غزه تاکید کرد که جنبش مقاومت اسلامی(حماس) برای برقراری آشتی ملی در فلسطین شاید از حکومت دست بکشد اما مقاومت و سلاح آن را هرگز کنار نخواهد گذاشت.

به گزارش ایرنا، اسماعیل هنیه روز جمعه در اظهاراتی تاکید کرد که اگر حماس روزی از حکومت خارج شود از موضع قدرت خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد که آشتی ملی باید مرحله جدیدی برای فلسطین رقم بزند که تضمین کننده مصونیت حفظ آزادی ها و احترام به شخصیت های فلسطینی و مقاومت و سلاح آن باشد.

اسماعیل هنیه که در مراسم پایان دوره نیروهای پلیس در نوار غزه سخن می گفت، اظهارداشت که پرونده امنیت در میان پرونده های مذاکرات آشتی بسیار مهم است و توافق در خصوص جزئیات آن صورت گرفته است.

عضو ارشد حماس گفت که توافقات صورت گرفته اجازه نمی دهد هرج و مرج امنیتی تحت هر شرایطی در نوار غزه ایجاد شود.** همکاری امنیتی با اشغالگران جرم است

وی افزود: آشتی فلسطینی بر جرم بودن همکاری امنیتی با اشغالگران صهیونیستی و حفظ ارتش و سلاح مقاومت تاکید دارد.

اسماعیل هنیه تاکید کرد که در مذاکرات آشتی ، قدس ، اسیرانی که در زندان های رژیم اسراییل اعتصاب غذا کرده اند، کرانه باختری و پناهجویان فلسطینی فراموش نشده اند.** نکبت بزودی دامن صهیونیست ها را می گیرد

نخست وزیر دولت فلسطین در نوار غزه به شصت و ششمین سالگرد نکبت و اشغال فلسطین اشاره کرد و گفت که پاسخ ما به نکبت ، تشکیل ارتش قوی ملی ، آموزش نیروها و کسب آمادگی ها و ادامه ساختن فلسطین است.

وی افزود : پاسخ ما به نکبت تمسک به جهاد و مقاومت است و در یک دست قرآن کریم و در دست دیگر سلاح بدست خواهیم داشت.

اسماعیل هنیه تاکید کرد که بزودی نکبت دامن اشغالگران را فراخواهد گرفت و نصر و عزت برای فلسطین وفرزندان اصلی و مقاوم آن خواهد بود.

نخست وزیر دولت فلسطین در نوار غزه ، روابط با کشور مصر را « راهبردی » وحمایت از روابط با همه کشورهای عربی از جمله مصر را ضروری دانست.

خاورم ** 1324
کد N284246