جهانگیرزاده در گفت‌وگو با ایلنا:

برگزاری مناظره در مجلس با آئین‌نامه مجلس مطابقت ندارد/اعتماد اکثریت مجلس به تیم مذاکره‌کننده فعلی

مجلس,مجلس شورای اسلامی,جواد جهانگیرزاده,مناظره میان تیم قبلی مذاکره‌کننده هسته‌ای با تیم فعلی مذاکره‌کننده هسته‌ای

کلیت و اکثریت مجلس به تیم‌ مذاکره‌کننده اعتماد دارند و اطمینان دارند که آنها به استیفای حقوق ملت ایران خواهند پرداخت هرچند که این بسیار سخت است و نیازمند مراقبت و حساسیت زیادی است.

عضو ارشد فراکسیون رهروان ولایت تاکید کرد: برگزاری مناظره در صحن و کمیسیون‌های مجلس با آئین‌نامه مجلس مطابقت ندارد.

جواد جهانگیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص نامه 100 تن از نمایندگان به لاریجانی مبنی بر حضور تیم قبلی مذاکره‌کننده هسته‌ای به همراه تیم کنونی در صحن علنی مجلس گفت: این درخواستی است که از سوی بخشی از نمایندگان به آقای لاریجانی شده اما خواسته آنها با آئین‌نامه مجلس مطابقت ندارد.

وی ادامه داد: طبق قانون نمایندگان حق دارند درخواست خود را به هیات رییسه مجلس ارائه کنند و از مسئولان کشوری بخواهند که در صحن علنی مجلس حاضر شود. تیم مذاکره‌کننده فعلی می‌تواند در صحن علنی مجلس گزارش دهد اما حضور مسئولان سابق در صحن مجلس روال نیست.

عضو فراکسیون رهروان ولایت با اشاره به اینکه امکان مناظره در صحن مجلس وجود ندارد، اظهار داشت: برگزاری مناظره در صحن و کمیسیون‌های مجلس با آئین‌نامه مجلس مطابقت ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: اکثریت مجلس به تیم‌ مذاکره‌کننده اعتماد و اطمینان دارند که آنها به استیفای حقوق ملت ایران خواهند پرداخت هرچند که این بسیار سخت است و نیازمند مراقبت و حساسیت زیادی است.

کد N284081