رسولی: چراغ سبز بخش‌هایی از حاکمیت موجب تشویق گروه‌های خودسر شده است

سيدحسن خميني,اصلاح‌طلبان,لرستان,وزارت كشور

یک عضو بنیاد باران با اشاره به اتفاقاتی نظیر لغو سخنرانی یادگار امام به دلیل حاشیه‌سازی عده‌ای، گفت: عدم اهتمام جدی متولیان سیاست و امنیت داخلی کشور به انجام وظایف قانونی و عدم برخورد عادلانه با جریان‌های شناخته‌شده سیاسی موجب تکرار خودسری‌های گروه‌های فشار می‌شود.

حسن رسولی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه "فرصت نابرابر و ناعادلانه‌ای برای اظهارنظر و موضع‌گیری بین جریان‌های گوناگون سیاسی کشور وجود دارد"، اظهار کرد: این مسأله به گونه‌ای است که یکی از زیرمجموعه‌های جریان اصولگرایی به خود اجازه می‌دهد بدون رعایت مقررات اقدام به برپایی نشست و میتینگ سیاسی، تجمع و راهپیمایی کند.

وی افزود: این جریان‌ها خود را به دریافت مجوز و قبول مسئولیت برگزاری تجمعات موظف نمی‌دانند و این عامل در استانداردهای دوگانه‌ای ریشه دارد که طی دو دهه اخیر مکرراً اتفاق افتاده و به این جریان‌های خودسر پشت‌گرمی داده است. این جریان در فعالیت خود همواره چراغ سبز و حمایتی واقعی از سوی بخش‌هایی از حاکمیت دریافت کرده است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه با بیان اینکه "شکل‌گیری تجمع‌های این گروه‌ها، خودجوش نیست"، خاطرنشان کرد: هدایت‌کنندگان این جریان‌ها نسبتی با متن جامعه نداشته است و دغدغه آنها نیز هرچند با نام مردم مطرح می‌شود، ولی نسبتی با دلواپسی‌های واقعی مردم ندارد.

رسولی با اشاره به نقش‌ نهادهای مسئول در برقراری نظم و امنیت در کشور نیز اظهار کرد: جریان اصلاحات و اعتدال برای برگزاری یک جلسه خود را موظف به اخذ مجوز و تبعیت از مقررات کشور می‌داند. با این وجود، دستگاه‌های مسئول مثل نیروی انتظامی، وزارت کشور، استانداری، فرمانداری، برخلاف وظیفه ذاتی خود که برقراری نظم و امنیت است، نسبت به تجمعات غیرقانونی یا کسانی که سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در بروجرد را بر هم زدند، کوچکترین عکس‌العمل قانونی نشان نمی‌دهند و تحت تأثیر غوغاسالاری این گروه‌ها قرار می‌گیرند.

وی در پایان خاطرنشان کرد:‌ من به عنوان استاندار اسبق استان لرستان مطمئن نیستم که شورای تأمین این استان و شهرستان بروجرد نسبت به حذف سخنرانی حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی در شهر بروجرد که شهر علم، دانش و فقاهت و نیز زادگاه مرحوم آیت‌الله سلطانی طباطبایی پدربزرگ یادگار امام است، همراهی کرده باشد. اگر احیاناً این روایت صحت داشته باشد، از مسئولان وزارت کشور و فرمانداری بروجرد و استاندار لرستان جای گله‌مندی جدی وجود دارد.

انتهای پیام

کد N283604