در شصت‌و ششمین سالروز نکبت؛

محمود عباس: زمان آن رسیده طولانی‌ترین اشغالگری تاریخ پایان یابد

سیاسی

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد: بعد از گذشت 66 سال از روز نکبت، فلسطین در راس توجهات جهان و رهبرانش قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه پایگاه اینترنتی محیط، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنرانی به مناسبت شصت و ششمین سالروز نکبت خطاب به ملت فلسطین اعلام کرد: ما ثابت کردیم و همچنین ثابت خواهیم کرد که فلسطین به نقشه جغرافیا بازمی‌گردد و کشوری مستقل و با حاکمیت به پایتخت قدس شرقی تشکیل خواهد شد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: آنچه که تحقق یافته نتیجه استراتژی سیاسی است که با عدالت و امکانات موجود حاصل شده است. ما بدون اینکه تسلیم و ناامید شویم به توافق‌نامه‌های بین‌المللی پیوستیم و براساس منافع ملی حرکت کردیم.

وی ابراز امیدواری کرد که شصت و ششمین سالروز نکبت سال پایان رنج ملت فلسطین و سرآغاز آینده جدید باشد.

عباس تاکید کرد: زمان آن رسیده است که طولانی‌ترین اشغالگری تاریخ پایان یابد و همچنین زمان آن رسیده است که رهبران اسرائیل بفهمند که فلسطین تنها وطن فلسطینی‌هاست.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین درباره روند صلح دولت کنونی اسرائیل همچنان ذهنیت گذشته را دارد و با سیاست‌هایش فرصت دستیابی به راه حل دو کشوری را بسته است و به دنبال تشکیل کشور آپارتاید یا کشور دو قومیتی است.

وی بار دیگر خاطرنشان کرد: دستیابی به حقوق ملت فلسطین از طریق مذاکرات مطابق قوانین بین‌المللی و توافقات صورت گرفته ممکن است.

وی خاطرنشان کرد: بدون قدس و بدون اینکه پایتخت فلسطین باشد هیچ راه حلی و هیچ صلحی در منطقه وجود نخواهد داشت و این مسأله نیازمند پایداری فلسطینی‌ها و همبستگی جامعه جهانی و مخالفت با تصمیم یک جانبه اسرائیل است.

عباس درباره اوضاع آوارگان فلسطینی در سوریه اعلام کرد: ارتباطات با دولت سوریه و گروه‌های مخالف برای بی‌طرف نگه داشتن اردوگاه فلسطینی‌ها ادامه دارد و ما کمک‌های پزشکی و غذایی خود را به فلسطینی‌ها ادامه می‌دهیم.

درباره اوضاع داخلی فلسطین عباس تاکید کرد: برنامه دولت آینده برنامه سیاسی امنیتی برای اجتناب از تحریم‌های اقتصادی، افزایش پایداری، پایان محاصره غزه، حفظ امنیت شهروندان و فعال‌سازی سرمایه‌گذاری است.

انتهای پیام

کد N282821