با استقبال از نتایج همه‌پرسی،

لاوروف: واشنگتن و کی‌یف نگذاشتند نقشه راه ارائه شده اجرایی شود

وزیر امور خارجه روسیه، واشنگتن و کی‌یف را مسئول عدم اجرای نقشه راه اوکراین که توسط سازمان امنیت و همکاری اروپا ارائه شده، دانست.

وزیر امور خارجه روسیه، واشنگتن و کی‌یف را مسئول عدم اجرای نقشه راه اوکراین که توسط سازمان امنیت و همکاری اروپا ارائه شده، دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از صدای روسیه، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در سخنانی اظهار داشت: واشنگتن و کی‌یف نگذاشتند که نقشه راه اوکراین که توسط شورای امنیت و همکاری اروپا ارائه شده بود، علنی شود.

همزمان کرملین اعلام کرد: روسیه از نزدیک روند رفراندوم دونتسک و لوهانسک را مورد نظارت قرار داده و به نتایجی که مردم این مناطق اعلام کرده‌اند، احترام می‌گذاریم.

در بیانیه کرملین آمده است: به رغم تلاش‌ها برای ممانعت در برگزاری این همه پرسی ما به استقبال گسترده مردم در پای صندوق‌های رای احترام می‌گذاریم و استفاده از زور علیه غیرنظامیان را که منجر به وقوع تلفاتی در این مناطق شده محکوم می‌کنیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: مسکو به خواست مردم دونتسک و لوهاسنک احترام گذاشته و امیدوار است که اجرای نتایج این همه پرسی براساس روش‌های متمدنانه بدون اعمال خشونت و از طریق مذاکره میان نمایندگان کی‌یف، دونتسک و لوهانسک اجرایی شود. ما همچنین برای انجام چنین مذاکراتی از تمامی اقدامات میانجی‌گرانه از سوی سازمان امنیت و همکاری اروپا نیز استقبال می‌کنیم.

انتهای پیام

کد N278637