ابراز امیدواری هانس بلیکس به توافق نهایی ایران و 1+5 در موضوع هسته ای

سیاست خارجی

«هانس بلیکس » مدیرکل اسبق آژانس بین المللی انرژی اتمی و رئیس کنونی موسسه کمیسیون سلاحهای کشتار جمعی سوئد که به جمهوری اسلامی ایران سفر نموده است با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش خبرگزاری مهر،  «هانس بلیکس » مدیرکل اسبق آژانس بین المللی انرژی اتمی و رئیس کنونی موسسه کمیسیون سلاحهای کشتار جمعی سوئد که به جمهوری اسلامی ایران سفر نموده است با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو نمود .

 وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار تاکید كرد : ما در موضوع غنی سازی یک حق مسلم داریم و اعتقاد ما این است که هر توافق هسته ای باید این فرصت را ایجاد کند که از این حق خود استفاده کنیم . وی اضافه کرد مشکل عمده ای که در موضوع هسته ای وجود داشت بی اعتمادی متقابل بود .

 ظريف افزود ،بدلیل اینکه کشورهای غربی به تعهدات خود در قبال ایران عمل نکردند ، جمهوری اسلامی ایران تلاش کرد نیازهای خود به انرژی صلح امیز هسته ای را با تکیه بر توانمندیهای خود تامین کند .

«هانس بلیکس » مدیرکل اسبق آژانس بین المللی انرژی اتمی و رئیس کنونی موسسه کمیسیون سلاحهای کشتار جمعی سوئد نیز در این دیدار با استقبال از توافق ژنو در موضوع هسته ای ابراز امیدواری نمود گفتگوها به توافق نهائی منجر شود و طرفین به تضمینهای داده شده در توافق هسته ای عمل نمایند .