عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد:

بررسی مواد ارجاعی قانون مالیات های مستقیم در کمیسیون اقتصادی

موسوی لارگانی

تهران-ایرنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی مواد ارجاعی قانون مالیات های مستقیم به این کمیسیون در صحن علنی مجلس خبر داد.

ˈناصر موسوی لارگانیˈ در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه موادی از لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم و اصلاحات بعدی آن که از صحن علنی به این کمیسیون ارجاع شده بود، مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه مواد 16، مکرر80 ، ماده 77 و مواد 132 مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

به گفته عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، بر اساس مصوبات امروز کمیسیون اقتصادی کسانی که در بخش ساخت و ساز مسکن فعال هستند طی پنج سال از پرداخت مالیات معاف هستند ولی اگر زمان بیشتری طول کشید باید مالیات بدهند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین افراد حقیقی که هر دو سال یکبار مسکن بسازند و آن را بفروشند از پرداخت مالیات معاف خواهند بود.

موسوی همچنین گفت: احتمالا هفته آینده بررسی موارد ارجاعی این قانون به کمیسیون اقتصادی به اتمام می رسد.

وی در عین حال گفت: این موارد مصوبه کمیسیون است و تبدیل آن به قانون نیازمند تصویب این مواد در صحن علنی و تائید شورای نگهبان است .

سیام**2021 **1449
کد N277324